Anasayfa Haber Grand Theft Auto 6 Ne Zaman Çıkacak?

Grand Theft Auto 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 5 çıktığından beri üç yıl geçmesine rağmen, serinin devamının ne zaman geleceği belli değil.

Rockstar Games’in en ünlü oyun serisi olan Grand Theft Auto, son oyun olan GTA 5’in çıkışından beri sessizliğe bürünmüş durumda. Aradan geçen bunca zamanda şirketin GTA 6’yı duyurmamış olması, yeni oyunu bekleyen hayran kitlesinde büyük merak uyandırıyor.

Halen Red Dead 2 üzerinde çalışan Rockstar’ın GTA 6’yı ne zaman çıkaracağına dair pek çok söylenti var. Bunların içinde en güçlü olanı, şirketin GTA 6’yı daha önce tahmin edildiği gibi 2018 yılında çıkarmayacağı yolunda.

GTA 5’in çıkışından bu yana oyun için söz verilen ek görev paketleri konusunda da pek ağzını açmayan Rockstar’ın, GTA 6’yı 2020 yılından önce çıkarmayacağı iddia ediliyor. Buna en büyük sebep olarak da GTA Online’ın kazandığı beklenmedik başarı gösteriliyor.

Rockstar yönetimi gücünün önemli bir kısmını GTA Online için devamlı yeni içerik çıkararak oyunu canlı tutmaya harcıyor. Nitekim en son çıkan Bikers adlı DLC hayli ilgi çekmeyi başardı.

Rockstar’ın şu ana kadar GTA Online üzerinden yaklaşık 700 milyon dolar gelir sağladığı biliniyor. Şirketin bu yüzden GTA Online’ı olabildiğince canlı tutmaya devam edeceği, GTA 6’nın yapımını da bu yüzden ertelediği fısıldanıyor.