Playstation4 PRO Türkiye’de Satışa Çıktı

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Sony bugün, gelişmiş görüntü teknolojisi sayesinde en zengin ve detaylı oyun deneyimini sağlayan oyun konsolu PlayStation4 Pro’yu (PS4 Pro) piyasaya sürdü.

Dinamik 4K oyun ve 4K eğlenceyi destekleyen PS4 Pro, 1.699 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile Avrupa, Ortadoğu, Güney Afrika ve Avustralya ile birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu.

PlayStation4 Pro çıkışı ile, Call Of Duty: Infinite Warfare (Activision), Ratchet & Clank, The Last of Us Remastered ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu (SIE Worldwide Studios) gibi satış rekorları kıran oyunlar, PS4 Pro’nun artırılan gücünden yararlanmak ve görsel deneyimi zirveye taşımak üzere güncellendi.

PS4 Pro, 4K kalitesinde çözünürlüğü ve Yüksek Dinamik Aralığı (HDR) desteklemesi ile en son görüntüleme teknolojisinden yararlanıyor. PS4 Pro’nun güçlü CPU ve GPU’su, oyun geliştiricilerin dinamik 4K kalitesindeki grafikleri, eşi görülmemiş görsel hassasiyet ile veya daha akıcı ve istikrarlı kare hızlarında sunmasını ve böylece daha yüksek kalitede oyunlar geliştirmesini sağlıyor. Tüm PS4 konsollarında olduğu gibi, sistem aynı zamanda daha gerçekçi ve çarpıcı derecede canlı görseller üreten HDR görüntüleme teknolojisi ile de uyumlu.

PS4 Pro’nun, raflardaki standart PS4’ün yanındaki yerini alması ile tüketicilerin seçenekleri de artırılmış oluyor. Oyuncular, her PS4 oyununu hem PS4 Pro, hem de yakın zaman önce piyasaya sürülen inceltilmiş standart PS4 üzerinde oynayabiliyor. PS4 Pro ve standart PS4, aynı kullanıcı ara yüzünü paylaşıyor ve aynı canlı çevrimiçi topluma erişim sağlıyor. Kullanıcılar, istedikleri konsolu, ihtiyaç ve tercihlerine göre seçebiliyorlar. Ocak ayında piyasaya çıkacak olan PlayStation VR ise her iki sistem ile uyumlu olacak.

Ayrıca PS4 Pro’daki Netflix uygulaması da sistemin lansmanı ile güncellenerek, kullanıcıların “Narcos 2. Sezon” ve Luke Cage” gibi 4K içeriği internet üzerinden izlemesine imkan verecek. Yıl sonuna kadar, Netflix’in yaklaşık 600 saatlik yeni 4K içerik sunması bekleniyor. Halihazırda en büyük 4K içerik kaynaklarından biri olan YouTube da, PS4 Pro üzerinde 4K içeriği desteklemek üzere güncelleniyor.

4K ya da HDR’ı desteklemeyen HDTV’ye sahip oyuncular için ise, PS4 Pro daha yüksek veya daha istikrarlı kare hızları ve gelişmiş grafikler gibi bir dizi avantaj sağlayacak.

PlayStation4 Pro (CUH-7000 serisi)

Ürün adı PlayStation4 Pro
Renk Jet Siyahı
Ürün kodu CUH-7000 serisi
Tavsiye Edilen Perakende Fiyatı 1.699 TL
Ana işlemci Tek yongalı özel işlemci
CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 çekirdek
GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ tabanlı grafik motoru
Bellek GDDR5 8GB
Depolama alanı*3 1TB
Harici boyutlar Yaklaşık 295×55×327 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk) (en büyük uzantı hariç)
Ağırlık Yaklaşık 3,3 kg
BD/ DVD sürücü
(sadece okuma)
BD × 6 CAV
DVD × 8 CAV
Giriş / Çıkış Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) yuva × 3
AUX port × 1
Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1
IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth® 4.0 (LE)
Güç 100-240 V AC, 50/60Hz
Güç tüketimi Maks. 310W
Kullanım sıcaklığı 5º – 35º
AV çıkış HDMI çıkış yuvası (4K/HDR destekler)
DIGITAL OUT (OPTİK) yuvası