Anasayfa Haber Zero, Tek Şarjla Daha Uzağa Gidebilecek

Zero, Tek Şarjla Daha Uzağa Gidebilecek

Motosiklet sektöründe de elektrikli araçlara yapılan yatırımlar artmaya devam ediyor.

Zero Motorcycles 10 yıldır elektrikli motosikletler üzerinde çalışıyor. Bu çalışamalar sonucu motosikletlerinin gücünü ve menzilini daha da artırdı. 2017 model ailesinde Zero S, Zero SR, Zero DS, Zero DSR, Zero FX ve Zero FXS modelleri güncellendi. Bazı modeller tek şarjla artık 300 kilometreden daha fazla gidebiliyor.

Zero, Zero S ve Zero SR modellerinin bu menzile ulaşabilen dünyanın ilk elektrikli motorları olduğunu söylüyor. Ancak bu tip bir performansın sadece şehir içi kullanımda alınabileceğini de belirtiyor. Seçenek olarak sunulan Power Tank ile otoyolda 160 kilometre sınırının üzerine çıkmak mümkün. Daha yüksek tork isteyenler için de, Z-Force güç aktarma mekanizmalarını geliştirmiş.

Zero, motosiklet düşkünlerinin motorlarının bakımından ziyade sürüş üzerinde kafa yormalarını sağlamak için güç ayarlamasına izin veren yeni bir ücretsiz mobil uygulama geliştirmiş. Maksimum tork, hız ve geri beslemeli frenleme ayarları yapılabiliyor. Ayrıca motosikletin firmware’i de güncellenebiliyor. Ayrıca her lityum iyon pil beş yıllık, sınırsız kilometre garantiye sahip.

Zero, 2017 modellerini yakında bayilere ulaştıracak. Bu motorların yurt dışı fiyatlarının 8495 ile 15.995 $ arasında değiştiğini de ifade edelim.