Anasayfa Haber Tüm iPhone 8 Modellerinde OLED Ekran Olmayabilir

Tüm iPhone 8 Modellerinde OLED Ekran Olmayabilir

Apple’ın 3 farklı iPhone 8 modelinden sadece birinde OLED ekran kullanacağı tahmin ediliyor.

Daha önceki söylentilere göre, toplam üç adet iPhone 8 modeli çıkacak. Apple, 5,5 inçlik modele öncelik veriyor. 2016 sürümünde çift kamera kullanılmıştı, 2017 modellerinde de aynı şekilde çift kamera özelliğini görebiliriz. Bunun dışında yeni modellerle ilgili başka ayrıntılar da belli olmaya başladı.

Apple, 2017’de iPhone’un 10. yıldönümünü kutlayacak ve bu yüzden Apple’ın akıllı telefon ailesinde büyük değişiklikler yapması bekleniyor. Sürekli olarak duyduğumuz değişikliklerden biri de bir OLED ekrana yer verilmesi. OLED ekranlar kullanıcılara daha keskin renkler, açık havada daha fazla parlaklık ve düşük güç tüketimi sağlıyor.

Ancak üç adet iPhone 8 modelinden sadece birinde OLED ekran görebiliriz. Diğer iki modelde daha önce olduğu gibi TFT-LCD ekran kullanılacak gibi görünüyor. 2017’de aşağıdaki üç akıllı telefon modelinin duyurulması bekleniyor:

  • Tek kameralı, LCD panelli 4,7 inç iPhone 8
  • Çift kameralı, LCD ekranlı 5,5 inç iPhone 8
  • Çift kameralı, OLED ekranlı 5,5 inç iPhone 8

Apple’ın ekran boyutlarını phablet boyutlu sürümü için 5.8 inç boyutuna çıkarmak istediği de söyleniyor, ancak kesin bir şey söylemek için henüz erken. 2017 yılının Apple için önemli bir yıl olacağı düşünülürse, bazı radikal değişiklikler yapılmasını bekleyebiliriz.