iOS 10.1.1 Sürümü iPhone’da Pil Sorununa Neden Olabiliyor

In Haber, Mobil by Cuneyt Faruk KaramanLeave a Comment

Birçok çok kullanıcı, iOS 10.1.1 güncellemesini yükledikten sonra, iPhone’da pil ömrünün düştüğünü bildiriyor.

iOS 10.1.1, kullanıcıların Sağlık verilerine bakamadığı bir sorunu onarmayı amaçlayan bir hata düzeltme sürümü. Güncelleme birçok kullanıcı için bazı sorunları düzeltmeyi başarmıştı. Ancak anlaşılan bu arada pil ömrü gibi başka sorunlara da neden oluyor.

Birçok kullanıcı, iPhone’da iOS 10.1.1 sürümüne güncelledikten sonra, olağanüstü derecede düşük pil ömrüyle karşılaştıklarını bildiriyor. Güncelleme, iOS 10 ile uyumlu olan her iPhone modelini etkiliyor gibi görünüyor. Ancak bu elbette, her kullanıcı bu sorundan etkileniyor anlamına gelmiyor.

Apple, yakında yeni bir iOS güncellemesi ile bu sorunu çözecektir. Ancak düzeltmeyi beklemeyip, pil ömrü sorununu şimdiden çözmek istiyorsanız, iTunes kullanarak iOS 10.1.1’in temiz bir kurulumunu yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce iCloud veya iTunes’daki tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Temiz bir geri yükleme, cihazdaki her şeyi silecektir. Ayrıca, bazı kullanıcılar Ayarlar – Ekran ve Parlaklık altındaki Uyandırmak için Kaldır seçeneğini kapatarak da sorunu çözdüklerini bildiriyorlar.

Çoğu durumda, iOS güncellemelerini doğrudan indirip yüklemek sağlam bir yol değil. Zira bu şekilde yapılan yüklemeler beraberinde bazı küçük sorunlar getirebiliyor. Birçok kullanıcının, daha temiz, sorunsuz ve hızlı bir sistem için iTunes’u kullanarak yedekleme ve geri yükleme yapması öneriliyor. Bu işlem sırasında işletim sistemi de otomatik olarak güncellenebiliyor.

Öte yandan, daha eski bir cihaza sahip olduğunuz için de düşük pil ömrüyle karşılaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda, daha yüksek pil ömrü elde etmek için, bazı iOS 10 özelliklerini iptal etmeyi düşünebilirsiniz.