Anasayfa Haber MSI Gaming Core Frozr L İşlemci Fanı Çıktı

MSI Gaming Core Frozr L İşlemci Fanı Çıktı

MSI TORX fan tasarımına sahip yeni Core Frozr L CPU fanı, satışa sunuldu.

Core Frozr L, yüksek soğutma performansı sağlamak üzere tasarlanmış olup, şirketin GAMING serisi ekran kartlarında da bulunan MSI patentli TORX fan teknolojisi ile geliyor. Fan peteklerinin özel tasarımı, soğutucunun aşırı yüklerde bile nispeten sessiz kalmasını sağlıyor. Fan, 500 ila 1800 devir/dakika arasında dönerek, 19,79 ila 71,27 CFM hava çıkışı sağlıyor.

Core Frozr L, işlemciden yayılan ısıyı emmek ve bağlı ısı borularına aktarmak için büyük miktarda iletken bir alan oluşturan katı nikel kaplı bir bakır taban plakası kullanıyor. Toplam dört adet 8 mm SuperPipe, taban plakasından, hava akışını daha verimli ısı dağılımı için ısı borularına doğru yönlendiren Airflow Control teknolojisi ile donatılmış bir dizi alüminyum kanala bağlı.

MSI, Core Frozr L fanıyla birlikte Thermal Compound X termal macunu da kutu içeriğinde veriyor. MSI Core Frozr L, LGA 2011-3/2011/1366/1156/1155/1151/1150/775 Intel işlemci soketlerini ve AMD AM4/FM2/FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2 soketlerini destekliyor.

İşlemci soğutucusunun boyutları 140 mmx155x84 mm ölçülerinde ve 960 gram ağırlığında. MSI, Core Frozr L’nin yaklaşık 150.000 saat (25 derecede) ömre sahip olduğunu ifade ediyor. Yurtdışında satışa çıkan soğutucunun, Türkiye pazarına ne zaman geleceği henüz belli değil.

 

 • Serhan

  MSI ise, koy sepete :P
  (Stock fanlı pc’den yazıyor.)

 • C0rvo

  Fiyatı ne olur?

 • Mehmet Aslanhan
 • ProfTech

  O paraya sıvı soğutucu alınır.

 • Cengiz Köksal Keleş

  sadece fan ı satışa sunsalar
  yada bilen varmı fan ın satısta tek basına olanını

 • SypeR

  100 lira daha verip H115i satın almışken yemişim Core Frozr L modelini. Ek olarak 212 Evo bile çok daha güçlü gibi şuan bu soğutucuya göre bana.

 • yogi

  Seffaf kasada bağırır bu parça. Şık ürün ama sıvı Soğutma tercihimdir.

 • mustafa
 • mel_ay

  H115i 600’den aşağı yok, 100 Lira derken. 212 Evo daha iyi haklısın.Bunu genellikle Kasayı modlama yapanlar tercih edebilir bence.

 • SypeR

  Türkiye’den satın aldığımı sana kim söyledi?

 • mel_ay

  Hiç kimse ama o mantıkla gidersen, MSI’da amazonda falan daha ucuzdur.

 • SypeR

  Amerika üzerindeki Core Frozr L satış fiyatı: 49.99$
  Amerika üzerindeki Hyper 212 Evo satış fiyatı: 30$ (İndirimlerde 25$)
  Amerika üzerindeki H110i v2 / H115i satış fiyatı: 100$ / 115$.

  Kimse gidip de kolay kolay Core Frozr L satın almaz.

 • mel_ay

  Doğru söylüyorsun da ben, biz dolar kazanmadığımız için aldığımız TL birimini dolara çevirip alış veriş yapacaksak ve KDV, Kar işin içine girecekse. Bizim için çok büyük fark ortaya çıkıyor. 250 TL’lik fark. Tabiki ben ABD’de yaşasam dolar kazansam gidip GTX 1070 bile almam, GTX 1080 alırım o farka. Ama biz Türkiye’de yaşıyoruz. Seni bilemem nerede yaşıyorsun. Orada yaşasam MSİ da alırım yani şekli şemali kalitesi dersen 50 liracık.

 • Sinan özkerem

  Evet hava soğutucuya göre fiyat bir hayli fazla. Sıvı soğutma birçok kişinin daha fazla tercihi olacaktır. Görüntüsü vs. çok şık, keşke biraz daha uygun bir fiyatı olsaydı.

 • majesthion

  Kardeşim herkes su soğutma kullanmak zorunda mı? Hava soğutma kullanmak isteyip güzel ve bulky olmayan bir soğutucu almak isteyen herkes bu soğutucuya yönelebilir. Türkiye’ de 250 tl civarı bir fiyata bulmak zor değil. Ayrıca herkes Amazon dan su soğutma alma riskine girmek istemeyebilir. Onun dışında 212 Evo nun bu soğutucuyla uzaktan yakından alakası yok performans olarak. Gidip testlere bakarsan sağa sola celallenceğine aralarında en az 6-7 derece oynadığını görürsün. Ayrıca Z170 MPower – Gtx 1070 Quick Silver sistem kullanan arkadaşlara birebir soğutucu. Benim şuan su soğutma radyatörlerini koyacak yerim yok kasada. Ayriyetten su soğutma için de 350-400 lirayı cepten çıkarmadın mı bir anlamı kalmıyor. Hava soğutmadan daha sesli çalışıyor daha ucuzları.

  En ucuz fiyat gördüğüm kadarıyla.
  http://www.sinerji.gen.tr/msi-core-frozr-l-gaming-islemci-sogutucusu-pmu72747

  Detaylı görüntüler bu sitede.
  http://www.pcdiy.com.tw/detail/5088

  Test
  http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_core_frozr_l_cpu_cooler_review,8.html

 • Sertac

  Bu fiyata bunu alacağıma gider Zalman Performa serisini alırım param cebimde kalır.

 • mel_ay

  Ekbette tercihe bağlı, ama milletin MSİ olunca bu kadar kötülemesine anlam veremiyorum. TorX patentli fan teknoloji var, nikel kaplama var borularda, yani karşılaştırdığınız kriterlere bakın bir. Bende para olsa alırım. Zalman alacağıma bunu alırım ne kadar fark var. Ama para yoksa gider Akasa alırım.

 • Mahfî Muhakkık

  Hepsi aynı işi yapmıyor işte. Bir ürünün fiyatı elbette günümüz sisteminde marka değerine de bağlıdır (mesela msi bir çok alanda çalışırken örnek verdiğin akasa bu alanlardan sadece bir kısmında faaliyet gösteriyor, sonuçta adamlar bu kadar işi yapacak kâr ve reklam masrafını fiyata yansıtacaktır). Ancak elektronik bir üründe aynı zamanda verimlilik faktörü vardır. Senin ucuza aldığın bir ürün görünüşte aynı işi yapabiliyor olabilir ama mesela yedek parçası yoktur, enerji tüketimi çok daha fazladır (uzun vadeli ürünse aradaki fiyat farkında daha fazla fatura ödemesi demektir), fanlar için ses ve basınç değerleri kötüdür, teknik ve görsel uyumluluk sorunu vardır…vs gibi nedenlerden dolayı seni hoşnut etmeyebilir. Tabi ki burda msi markasını övmek akasa markasını kötümsemek gibi bir niyetim yok. Bu bütün elektronik cihazlar için geçerlidir. Mesela diyoruz ki nvidia kartlar pahalı ve gerçekten de rakibine oranla pahalı, ama gel gör ki sadece 2 yıllık elektrik faturasını hesaplarsan rx480 ile gtx1060 arasındaki fark çıkacaktır eminim. Burda biz tüketicinin yapmış olduğu bu aradaki farkı taksitli bir şekilde elektrik olarak ödeyeyim.
  Ayrıca maddi fiyatlandırmanın Amerika’da yaşamak ile bir alakası kurulamaz. Evet nerdeyse bütün şirketler fiyatlandırmada Amerikayı temel alıyor ancak orda yaşasam alırdım demek değildir bu. Ülkelerin koşullarını da değerlenndirmek gerekiyor, maalesef millet olarak bunu bilmeden ahkam kesiyoruz. Yaşadığımız ülkede 80 milyon vatandaş var, ve 40 yaş üstü diyebileceğimiz kesimin hemen hemen hepsinin evi var. Amerikada bu durum öyle değildir. Yine maalesef biz son dönemlerdeki zenginleşme ile birlikte bu oranı baya düşürdük (ticari amaçlı ev alanlar insanları bu ülkede de sömürmeye başladı). Diyeceksin ki bunun ne alakası var konu ile? Şöyle ki, sen orda yaşıyor olsaydın gelirinin büyük bir bölümü ev masrafına gidecekti öncelikli olarak. Amerika bazlı sitelere bak istersen, hepsinde fiyat/performans değerinde sadece $5 bile çok fazla anlam ifade ediyor. Çünkü o ülkenin vatandaşının kaybedebileceği şey çok fazla, $50 dolar fazla vereyim derken bütün sistemini kaybedebiliyorken sen bu ülkede ₺5000 borca çok rahat girebiliyorsun. Girmelimisin bu ayrı konu…

 • mel_ay

  Nereden biliyorsun burada 40-45 yaş üstünün hepsinin evi olduğunu. Orada da bir genelleme yaparsak çoğu kişini mustakil evi var. Araba ucuz benzin sudan ucuz git şehir dışında kasabada ev al. Sanki burada gelirin büyük bölümü kiraya gitmiyor mu? İstanbul da asgari ücretle yaşanmaz bile. Sen herkesi zengin sanıyosun galiba. Doların hali ortada Teknoloji lüks oldu. Kendini zor geçindirirken aldıkların hepsi borçla. Oradaki adamlar mantıklı rasyonel tabi, buradaki gibi deli cesareti yok, 5 doların bile lafını yapar. Çünkü herkes nakite alıştırılmış. Borca girmekten korkar. Akıllılık bunu gerektirir.

  Ha ucuz etin yahnisi yaman olur buna katılırım, ama dolar bu halde iken Ucuzdan başka çaresi kalmıyor insanların. Ne yapsın oradaki adam bizim aldıklarımıza çöp gözüyle bakar. Ama biz kendimizi zengin sanalım boşver. CAHİLLİK MUTLULUKTUR NEDE OLSA.