ASUS ZenFone 3

ASUS ZenFone 3 Fiyatı ve Özellikleri

In Video by Ali Güngör18 Comments

ASUS ZenFone 3 Türkiye’de satışa çıktı, fiyatına ve özelliklerine baktığımız kutu açılış videomuzda temel bilgileri sizlerle paylaşıyoruz…

ASUS’un ZenFone serisi 3. nesil ile birlikte tepeden tırnağa yenilendi. Öncelikle tasarım farkı dikkat çekici, bunu yeni nesil bileşenler ve yazılım özellikleri izliyor. ZenFone serisinde ZenFone 3, ZenFone 3 Deluxe gibi farklı isimlere sahip pek çok model olacak.

ZenFone 3 modeli ailenin ana taşıyıcısı diyebileceğimiz orta direk model. Qualcomm’un 14 nanometre süreciyle ürettiği modern Snapdragon 625 işlemciye sahip. SD 625 işlemci 8 adet 2 GHz Cortex A53 çekirdeğine sahip. Beraberinde Adreno 506 grafik yongası bulunuyor.

Corning Gorilla Glass 3 kaplı kasasında 5.2 inç Super IPS+ ekran mevcut. Full HD ekranda 424 PPI keskinlik var.

16 MP f/2.0 diyaframa, lazer ve ortam algılamaya sahip 4 eksenli OIS ile güçlendirilmiş bir kamerası var. Bu kameran 4K video çekebiliyor ve çift ton flaşı var.

Ön kamera 8 megapiksel ve Full HD video çekebiliyor, diyafram değeri yine f/2.0.

Nano SIM kart yerine Micro SIM kart kullanılması bizi biraz şaşırttı. Aynı yuvadaki ikinci kısma 256 GB’a varan microSD kartlar takılabiliyor.

WiFi 802.11 AC destekli telefonda aynı zamanda Bluetooth 4.2 sürümü destekleniyor. USB Type C portunun altında USB 2.0 veri bağlantısı bulunuyor. Telefonun şarj cihazı 5V 2A, batarya kapasitesi ise 2600 mAh.

Bizim kutusundan çıkarttığımız ZenFone 3 modeli daha önce paylaştığımız ZE520KL kod adına değil, ASUS_Z012D koduna sahip. Şu an satışa çıkartılan ASUS ZenFone 3 modelinin 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip olduğunu belirtelim. Bizim inceleyeceğimiz model biraz daha sonra satışa çıkacak olan 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip sürüm. Bu iki anahtar fark hariç teknik özellikler ASUS’a göre aynı.

Tam teknik özellikler listesini Technopat Veritabanı üzerinde ASUS ZenFone 3 sayfasında görebilirsiniz…