AMD X370 Zen Anakartlar Yakında Tanıtılacak

In Haber by Cuneyt Faruk Karaman5 Comments

AMD AM4 X370 Zen anakartlar 13 Aralık’taki New Horizon etkinliğinde tanıtılacak.

AMD’nin, üst düzey AM4 X370 anakartlarından bazılarını 13 Aralıkta tanıtmayı planladığı ifade ediliyor. Yeni anakartlar, şirketin New Horizon olarak adlandırdığı özel bir Zen ilk bakış etkinliğinde tanıtılacak.

Bazı anakart üreticileri, 13 Aralık’ta ilk kez X370 yongasetli ve AM4 soketli, Zen uyumlu anakartlarını tanıtacak. Ayrıca, etkinlikte yeni AM4 uyumlu CPU soğutucularının da tanıtılacağı söyleniyor. New Horizon etkinliği, meraklı fan kitlesiyle birlikte canlı olarak yayınlanacak.

AMD’nin yeni masaüstü AM4 platformu, üç farklı yongasetini temel alan üç farklı aile içeriyor. Giriş seviyesi A320 yongaseti, orta seviye B350 yongaseti ve üst seviye X370 yongaseti. Yeni yongasetleri, ilk kez şirketin üst seviye masaüstü platformuna dahili M.2 bağlantısı, PCI-E gen 3, DDR4 bellek, USB 3.1 Gen2, NVMe ve SATA Express desteği getiriyor.

X370 yongaseti, beklentisi yüksek kullanıcılar için tasarlanmış ve sunduğu özelliklerle ilgili bildiklerimiz bunu açık bir şekilde gösteriyor. Çok sayıda sızıntı sayesinde, AM4 X370 anakartların CPU ve RAM overclock özelliğini, CrossFire ve SLI Multi-GPU kurulumlarını destekleyeceğini biliyoruz. Ayrıca yeni yongaseti, çift, üçlü ve dörtlü GPU kurulumları için iki adet tam x16 PCIe Gen3 hat (lane) veya dört adet x8 PCIe Gen3 hattı doğal olarak destekliyor.