Anasayfa Makale Hayat 5 Gencin Başarı Hikayeleri

5 Gencin Başarı Hikayeleri

Ömer Faruk Saydam, Umut Delimehmet,, Yasemin Zengin, Ece Gözen ve Halil Kayıkçı

Samsung, Gear S3 lansmanında reklam filminde oynattığı 5 başarılı Türk gencinin hikayesini paylaştı. Halil Kayıkçı, Yasemin Zengin, Ömer Faruk Saydam, Ece Gözen ve Umut Delimehmet…

Samsung Türkiye yeni reklam kampanyasında “Yaparsın” ismini kullandı. Bu kampanya Türkiye’de farklı alanlarda başarılı olan 5 Türk gencini konuk ediyor…

Her markanın reklam filmleri, çalışmaları vardır. Ancak pek azı haber niteliği taşıyor. Bu özelliğe sahip kampanyalardan birinden, Samsung’un Gear S3 lansmanında haberdar olduk. Bizim gibi televizyon ile geçirdiği vakit oldukça az olan pek çok izleyicimiz de muhtemelen bu videoları ilk kez görecek.

Peki neden sizlerle paylaşıyoruz? Klasik, kemikleşmiş TV ünlüleri yerine, farklı alanlarda zor başarılar yakalamış gençlere yer verildiği için. Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen kampanyanın hikayesini anlatıyor…

Halil Kayıkçı – İlk Türk Astronot

Uzaya gidecek ilk Türk olarak uzun süredir haberlerini gördüğümüz Halil Kayıkçı, Samsung’un kampanyasında yer aldı. Basın lansmanında uzaya giden hikayesini bizlerle paylaştı…

Yasemin Zengin – Dağ Koşusu Balkan Şampiyonu

Dağ koşusu alanında Balkan Şampiyonu olan Yasemin Zengin nasıl bu spora başladı, nasıl eğitim yaptı?

Burdur’un Gökpınar Köyü’nden Yasemin Zengin 2010 yılında altetizm dalında eğitime başladı. Antrenörü Asım Yüz’ün yönlendirmesiyle gelişen Zengin, dağ kros alanında, doğal ortamda antrenman yaparak kendisini geliştirdi. Günlük 30 kilometre şehir merkezi, köy arası mesafeyi kullanan Zengin önemli bir başarıya imza attı.

Fransa’da, 2013 yılında yapılan Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu’nda milli takımla dünya şampiyonu olan Yasemin Zengin, bireysel olarak da 9. sırada yer aldı. Daha sonra Romanya’da ikincilik, yurtiçi ve yurtdışında bunu izleyen pek çok başarı elde etti.

Ömer Faruk Saydam – Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonu

Ömer Faruk Saydam, Fransa’da Türkiye’yi temsil eden Milli Takım ile birlikteydi ve 2016 yılında Türkiye’te paletli yüzme dalında ilk kez dünya şampiyonluğu getirdi…

240 Sporcu arasında şampiyon olan Ömer Faruk Saydam, Samsung’un Yaparsın kampanyasındaki reklam yüzleri arasında yer aldı.

Ece Gözen – Uluslararası Ödüllü Genç Moda Tasarımcısı

Samsung’un Gear S3 kampanyasında yer alan Ece Gözen, genç bir moda tasarımcısı…

Astronot olma hayali kurarken kendisini tekstil ve moda tasarımında bulan Ece de genç başarı hikayeleri arasında yer alıyor. Kendisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Tekstil ve Moda Tasarımı mezunu.

MUUSE X Vogue Talents yarışmasında 2012’de En Vizyoner Tasarımcı seçilen, kendi markasını kuran 1989 doğumlu Ece, İstanbul Moda Haftası’nda yer alıyor. Dijital baskıları farklı kumaş ve dokularla birleştiriyor.

Umut Delimehmet  – Cannes’te Yer Alan Kısa Film Yönetmeni

Trabzon Sürmene’de çektiği sessiz kısa filmi ünlü Cannes Film Festivali’nde özel gösterime giren Umut Delimehmet yaptıklarını ve yapamadıklarını samimi bir dil ile anlattı.

Fransa’dan vize alamadı, Cannes’te gösterilen kısa filmini gidip etkinlikte izleyemedi ancak pes etmedi.

Senaryo yazma çabalarını lisede çektiği filmin Cannes’te gösterilmesiyle başarıya ulaştıran Umut Delimehmet zor yollardan geçti. Sanat ve sinema alanında alışılmış profilin dışında, genç, güler yüzlü ve bütün basın mensuplarının yüzünü güldüren bu genç senarist ve yönetmen.