Anasayfa Haber Apple, 2016’nın En Çok İndirilen Uygulamalarını Açıkladı

Apple, 2016’nın En Çok İndirilen Uygulamalarını Açıkladı

Apple App Store’dan bu yıl en çok indirilen uygulama Snapchat oldu.

Snapchat sohbet ve mesaj uygulaması oldukça başarılı bir yıl geçirdi. Facebook, Instagram ve Pokemon Go gibi rakiplerini geride bırakarak, 2016’da App Store’dan en çok indirilen uygulama olmayı başardı.

En çok indirilen uygulamalar listesindeki diğer uygulamalar ise çok da şaşırtıcı değil. Facebook, Instagram, Google Maps ve YouTube zaten her sene App Store mağazasının en çok indirilen uygulamaları arasında yer almayı başarıyorlar.

Uygulama mağazasında ortalama üç yıldız puana sahip Facebook’un Messenger uygulaması listede ikinci sırada. Bu yazın hit oyunu Pokemon Go ise üçüncü sırayı almayı başarmış. Snapchat, geçen sene listede 5. sıradaydı. Geçen yılın birincisi Trivia Crack ise bu yıl Top 10 listesine giremedi. Tam liste şöyle:

  1. Snapchat
  2. Messenger
  3. Pokémon GO
  4. Instagram
  5. Facebook
  6. YouTube
  7. Google Maps
  8. Pandora
  9. Netflix
  10. Spotify Music

Ücretli uygulamalarda ise geçen yıl olduğu gibi Heads Up! ilk sırayı aldı. Face Swap Live ve Minecraft: Pocket Edition ise ikinci ve üçüncü sırada.

Apple, ayrıca yılın en iyi uygulamaları için editörün seçimlerini açıkladı. Buna göre Prisma fotoğraf uygulaması en iyi iPhone uygulaması ve Clash Royale da en iyi iPhone oyunu olmayı başardı.

 

Video Reklam: