Anasayfa Makale PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Aktarma Rehberi

PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Aktarma Rehberi

PS 4’ten PS4 Pro’ya nasıl geçiş yapılır? PS4 oyunlarını ve dosyalarını PS4 Pro’ya aktarma rehberimiz ile kota bitirmeden yeni oyun konsolunuza bütün dosyalarınızı aktarabilirsiniz…

Oyuncuların bize sorduğu sorulardan bir tanesi de PS4’ten PS4 Pro’ya geçiş oluyor. Ayarları baştan yapmadan, hesap dahil bütün verileri aktarmak aslında son derece kolay. Ancak ne kadar zaman aldığını bu video üzerinden hesaplayabilir, buna göre işleme başlangıç saatinizi doğru seçebilirsiniz.

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro oyun konsollarının karşılaştırması için PS4 vs PS4 Pro videomuzda bakabilirsiniz. İki konsolun özelliklerini sizler için kıyasladık. Bu rehberimizdeki aktarma yöntemi Sony işletim sisteminde kökten değişiklik yapmadığı sürece, geriye dönük uyumluluk gösteren diğer konsollarda da geçerli olacaktır.

  • Oğuzhan

    Merhaba. Benim size bir sorum olacaktı:
    Halihazırda Original PS4 (kısaca OGPS4) için aldığım ve konsola takıp kullandığım Samsung 2TB’lık harddiski (1.30TB’lık kısmı dolu), acaba PS4 Pro aldığımda sadece harddiskleri değiştirsem, Pro yüklü oyunları direkt kabul eder mi, yoksa baştan yüklememi mi ister?…

    Açıkçası o kadar dolu alan varken 0’dan tekrar yüklemek istemiyorum oyunları, ayrıca OGPS4’ümü satıp onun üstüne koyup PS4 Pro almayı düşünüyorum, o yüzden ethernetli bir çözüm de mümkün değil. Bu yukarıda sorduğum sorunun cevabını hiçbir yerde de bulamadım, umarım sizden kesin bir bilgi alabilirim… Kolay gelsin :)

  • Bu şekilde denemedik, küçük bir ihtimal işe yarayabilir. Ancak gördüğüm kadarıyla işletim sistemini yeniden kurmanız ve aktarmanız gerekecektir. Zira firmware tabanlı farklar var, PS4 ve PS4 Pro Update dosyaları aynı değil.