Anasayfa Makale PS4 ve PS4 Pro için Sabit Disk Değiştirme Rehberi

PS4 ve PS4 Pro için Sabit Disk Değiştirme Rehberi

Bir Markayı Yeniden Yaratmak - Al King Roportaji
Bir Markayı Yeniden Yaratmak - Al King Roportaji

PlayStation 4 ya da PlayStation 4 Pro oyun konsollarınızda disk kapasitesi ya da hızı size yeterli gelmezse, sabit disk değiştirme rehberimizle kendiniz bunu geliştirebilirsiniz…

Rehber videomuzda PlayStation 4 konsolun sabit diskini çıkartıyor ve 500 GB 5400 RPM disk yerine 1 Terabyte Samsung 850 Pro SSD takıyoruz. Yine rehberimiz içerisinde göreceğiniz şekilde PS4 Pro modelinde de 1 Terabyte diski değiştirebilirsiniz. İster daha yüksek kapasiteli bir disk takın, ister SSD ile konsolunuzu daha da hızlandırın bu aslında son derece kolay bir işlem.

Konsolda disk değiştirdiğinizde yeniden işletim sistemi kurulumu yapmak üzere ek bir USB belleğe ihtiyacınız olacak. 1 GB kapasiteli bir bellleği FAT ya da exFAT olarak formatladıktan sonra yaklaşık 900 MB bir dosyayı klasörleri açıp belleğe atmanız ve konsola takmanız gerekiyor. Sony PlayStation sitesindeki 300 MB civarındaki dosya sadece güncelleme dosyası olduğu için hata alacaksınız, bunu değil, dediğimiz gibi tam dosyayı kullanmanız gerekiyor. Kurulum işleminin kendisi ise saatler almıyor, disk ve USB hızınıza bağlı olarak dakikalar içerisinde tamamlanıyor.