Anasayfa Haber American Truck Simulator Daha Da Büyüdü!

American Truck Simulator Daha Da Büyüdü!

SCS Software bir süredir üzerinde çalıştığı büyük güncellemeyi nihayet resmen yayınladı.

Uzun yol kamyonculuğunu simüle eden oyunlar az çıksalar da, dünya çapında ciddi takipçi kitleleri her zaman var. Ancak gerçek manada “açık dünya” olan bu oyunlarda, harita ölçeği her zaman gerçeğinden çok daha düşük tutulur. Bu sayede Avrupa ya da Amerika kıtasının daha küçük bir kopyasını bilgisayara sığdırmak mümkün olabiliyor.

Tabii gelişen bilgisayar teknolojisiyle birlikte bu ölçeği daha da büyütmek mümkün oluyor. SCS Software tarafından American Truck Simulator için getirilen yeni güncelleme, oyunun harita ölçeğini 1:35’ten 1:20’ye yükseltiyor. Bu da gerçek dünyaya çok daha yakın boyutlarda bir oyun dünyası demek oluyor.

Oyunun geçtiği Kaliforniya, Nevada ve Arizona eyaletleri artık gerçeğe çok daha yakın büyüklükte olacak. Ayrıca bu bölgelerdeki önemli turistik noktalar da oyuna eklenmiş. Tabii ölçek büyüdüğü için yollara da yüzlerce kilometre eklenmiş bulunuyor.

Bu güncellemeyi de içeren 1.5 yamasının getirdiği yenilikler arasında geliştirilmiş dükkan ve kamyon arama yardımı gibi oyun içi geliştirmeler, 6×2 ve 6×2 Midlift şase, çeşitli hata onarımları da mevcut. Çıkış videosunu ise aşağıda izleyebilirsiniz.