İlk Battlefield 1 DLC Paketi Mart Ayında Geliyor

In Haber, Oyun by Berker GüngörLeave a Comment

Battlefield 1 için çıkacak ilk büyük ek görev paketi They Shall Not Pass, Mart ayında geliyor.

Battlefield 1 çıktığında en çok tepki çeken eksiklerden biri de, oyunda Fransız ordusunun yer almayışı olmuştu. Birinci Dünya Savaşı’nın ana taraflarından biri olan Fransa, 4 yıl süren savaşta en büyük kayıpları veren ülkelerden biriydi. Haliyle DICE tarafından oyun konmaması, ciddi tepki almıştı.

Önümüzdeki Mart ayında çıkması planlanan ilk büyük DLC ile birlikte Fransız ordusu da Battlefield 1 saflarına katılacak. 2017’nin Mart ayında çıkacak olan They Shall Not Pass adlı DLC, diğer küçük güncellemelerin aksine hayli bol içerikle gelecek.

Her büyük DLC ile birlikte oyuna yeni bir ordunun eklenmesi planlanıyor. Bu DLC ile birlikte Fransız ordusu, askerleri, araçları, silahları ve en önemlisi de önemli savaş alanları oyuna eklenecek.

Bu savaş alanlarından ilki Verdun olacak. 1916 yılı boyunca süren Verdun savaşında her taraftan yüzbinlerce asker ölmüş, atılan 40 milyondan fazla top mermisi nedeniyle bölgenin coğrafyası bile değişmişti. Verdun bugün bile tehlikeli ve ziyarete yasak bölgelerle doludur.

İkinci önemli cephe ise Soissons çarpışmasını konu alacak. 1918 yılında yapılan bu büyük çarpışma, Fransız ordusunun 500 tankla kalkıştığı en büyük ve en kanlı zırhlı saldırılardan biri olmuştu.

DICE tarafından DLC için hazırlanan tasarım görsellerinden bazıları da yayınlandı.