Opel Yeni Bir GT Modeli Planlıyor

In Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Opel bir zamanların klasikleri arasına giren GT modelini yeniden canlandırmanın hesabını yapıyor.

Almanya kökenli Opel, geçmişte General Motors bünyesine katılan markalar arasına girmişti. Ancak şirket yine de geçmişini unutmuş değil. Klasik otomobil sevenlerin yakından tanıdığı 1960’ların ünlü GT modelini yeniden canlandırma planları yapan marka, bunun maliyet hesabını yapıyor.

Geçtiğimiz Cenevre otomobil fuarında sergilenen Opel GT prototipi ziyaretçilerden hayli ilgi görmüş. Yapılan piyasa araştırmasında da yeni bir GT modeline hayli ilgi olduğu görülmüş. Ancak şirket yönetimi henüz bu modelin seri üretiminin nasıl yapılacağına karar vermiş değil.

1960’lı yıllarda Avrupa piyasasına “mini Corvette” olarak çıkan klasik Opel GT, tasarımı ve performansıyla hayli ilgi çekmişti. Aynı mirası sürdürmek isteyen şirket yönetimi, aracın arkadan çekişli olması gerektiğini düşünüyor. Bu yüzden de önden çekişli yeni nesil Astra şasisi üzerine kurulması fikrinden cayılmış.

Opel yönetiminin yeni GT modelinin kaderine karar vermek için çok fazla zamanı da yok. Tasarımın 2018 yılında onaylanması ve 2020 modeli yılına yetiştirilmesi düşünülüyor. Aksi takdirde modele olan ilginin azalması kaçınılmaz olacak. Şirketin ne yönde karar vereceği merakla bekleniyor.