Anasayfa Haber AMD Ryzen İşlemcilerin Çıkış Tarihi Sızdırıldı

AMD Ryzen İşlemcilerin Çıkış Tarihi Sızdırıldı

AMD’nin Ryzen işlemcileri ne zaman çıkaracağı sorusuna cevap beklenmedik bir yerden geldi.

AMD’nin yeni nesil Ryzen işlemcileri ve Bristol Ridge APU’larının çıkışı piyasada merakla bekleniyor. Şirket bugüne dek yeni işlemciler hakkında hayli bilgi verdi. Ancak kesin çıkış tarihiyle ilgili bir açıklama yapılmadı.

Ne var ki Ryzen’in ne zaman piyasada olacağına dair bilgi, hiç beklenmedik bir kaynaktan sızmış olabilir. Şubat sonunda yapılması planlanan Game Developers Conference etkinliğinin oturum listesindeki bir tanım dikkatleri çekti. Burada AMD’nin Ryzen işlemci ailesi için “kısa süre önce çıkan” tanımı kullanılıyor.

Game Developers Conference etkinliği 27 şubat ve 3 Mart tarihleri arasında Amerika’da düzenlenecek ve AMD mühendislik ekibi de katılacak. Haliyle katılımcı ve oturum listeleri önceden hazırlanıp yayınlanıyor. Bu listelerde Ryzen işlemcilerin o tarihte en azından resmen tanıtılmış olacağı da öngörülüyor.

 

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...