Anasayfa Video LG Nano Cell TV – CES 2017

LG Nano Cell TV – CES 2017

LG Nano Cell TV - CES 2017
LG Nano Cell TV - CES 2017

Nano Cell televizyonlar CES 2017’de LG standında sergilendi. Peki yeni televizyon teknolojisi neler sunuyor?

CRT, PDP, LCD, OLED TV derken Nano Cell TV teknolojisi de televizyonlarda yerini alıyor. Peki nedir bu Nano Cell TV? Bunu anlamak için televizyon teknolojilerinde çok hızlı bir yolculuk yapıyoruz…

Quantum Dot teknolojisini takip eden bu yeni ekran, renkleri geliştirilmiş bir panel türü. Nano Cell Material yani ufak hücre materyal kullanılıyor.

12 nanometre yerine 1 nanometre parçacıklar kullanarak istenmeyen ışığı azaltan LG bu sayede görüntü kalitesini arttırıyor. Renk gamutunu ve tutarlılığını geliştirdiğini belirten LG, renk için TechniColor ile birlikte çalışan LG, özellikle her açıdan renkleri net gösterebildiğini belirtiyor. Tablolarda gördüğümüz analizler bize 60 derece bakış açısında yüzde 42 renk doğruluğuna karşın, Nano Cell TV’lerde yüzde yüz renk doğruluğu olduğunu aktarıyor.

Bu neden önemli? PC monitöründe dahi bakış açısının çok önemli olduğunu her zaman dile getiriyoruz. Ancak oturma odalarında, açık alanlarda bu çok daha geçerli. Yeni teknoloji hem eğlence için, hem de reklamcılık ve açıkhava gösterileri için önemli bir yenilik. Doğru renkleri daha geniş bir açıda sunmak etkiyi arttıracaktır.