Anasayfa Mobil Xperia Projector – CES 2017

Xperia Projector – CES 2017

Xperia Projector herhangi bir yüzeyi dokunmatik ekrana dönüştürüyor. Peki bu nasıl çalışıyor? Projeksiyon klavyeden farkı ne? Videomuzda…

CES 2017 Sony standında sergilenen konsept bir ürün dikkatimizi çekti. Projeksiyon klavyenin çok ötesinde, her yeri dokunmatik ekrana çeviren bir teknoloji var karşımızda.

Xperia Projector ismindeki cihaz, projeksiyon ile masanın üzerini ya da bir duvarı dokunmatik kontrol ekranı haline getiriyor. Özellikle akıllı evler için tasarlanan cihaz, Android işletim sistemi üzerinden farklı cihazların ve sistemlerin kontrolünü sağlıyor.

Evindeki ışıkların rengini, parlaklığını, çalan müziği, müziğin sesini, TV ve otomatik kapı, pencere gibi sistemleri kontrol etmek isteyen bir kullanıcı bu işlemleri yapabiliyor.

Xperia Projector bu tür bir akıllı ev sistemi içerisinde ana kontrol ekranını oturma odasının masasına, sehpasına, yemek masasına, herhangi bir duvara, kapıya ya da çerçeve içerisine yansıtma imkanı sunuyor.

Sesi dışarıya, ses sistemine verebildiği gibi kendi hoparlörlerini de kullanabiliyorsunuz.

Tek başına bir akıllı ev sistemi değil, ancak bu 720p projeksiyon cihazı, hem işletim sistemi, hem bağlanabilirlik, hem de yetenekleri açısından anahtar bir role sahip.

Standart bir projeksiyon klavye ya da akıllı ev kontrol cihazı bu kadar yetenekli, renkli ve ev şartları için şık değil.

Videomuza ilaveten Sony’nin Xperia Projector yeteneklerini gösteren resmi videosunuz da sizlerle paylaşıyoruz:

https://www.youtube.com/watch?v=m088JU3zgMU