Anasayfa Haber AMD, Ryzen İşlemcilerde Windows 7 Desteklemeyecek

AMD, Ryzen İşlemcilerde Windows 7 Desteklemeyecek

AMD yönetiminden yapılan açıklamalar, Windows 7 sürücü desteği konusundaki söylentilere noktayı koydu.

Bir süre önce sızan haberler, AMD’nin yeni nesil Ryzen işlemcilerinde Windows 7 işletim sistemine de resmen destek vereceğini iddia ediyordu. Ancak AMD yönetiminden gelen resmi açıklamalar, bunun gerçek olmadığını ortaya koydu.

AMD’nin yeni nesil Ryzen işlemcilerini tam verimle çalıştırmak isteyen kullanıcılar, Windows 10 kullanmak zorunda olacaklar. Şirket Windows 10 öncesi Microsoft işletim sistemlerine resmi sürücü desteği vermeyecek.

Ancak AMD’nin Ryzen işlemcilerini Windows 7 işletim sistemiyle test ettiği de biliniyor. Nitekim Ryzen işlemcilerin Windows 10 ve Windows 7 ile çalıştıkları AMD tarafından resmen onaylanmış. Ancak şirket sadece Windows 10 için resmen destek verecek ve sürücü üretecek.

 

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...