Anasayfa Haber E3 Fuarı Halkın Katılımına Açılıyor

E3 Fuarı Halkın Katılımına Açılıyor

Bir zamanlar oyun sektörünün gözbebeği olan E3 fuarı, bu yıl biletli ziyarete açılacak.

Her yıl Amerika’da düzenlenen E3 fuarı, çok uzun süre boyunca oyun sektörünün en önemli etkinliği olarak kalmıştı. Çoğu fuarın aksine halk katılımına kapalı olan bu fuar, her yıl firmaların yeni ürünlerini basına ve sektörün kalanına ilk kez gösterdikleri etkinlik olurdu.

Ancak geçen yıllarla birlikte pek çok büyük oyun firması kendi etkinliklerini düzenlemeyi, ya da en azından halka açık büyük etkinliklere katılmayı tercih eder hale geldi. Bu durum ESA (Entertainment Software Association) tarafından düzenlenen E3 fuarına katılımları azalttı.

Gelirleri hayli azalan ve eski önemini yitiren fuarın ne zaman çökeceği tartışılmaya başlanmıştı. ESA buna önlem olarak bu yıl 15.000 adet bileti satışa çıkaracak ve böylece fuarı ziyarete açık hale getirecek. 250 dolardan satılacak olan biletler 13 Şubat itibariyle satışa çıkacak.

Bu fiyatın benzer fuarlara oranla hayli yüksek olduğu söylenebilir. Ayrıca E3 fuarı eski önemine ve katılımcı sayısına da sahip değil. Ancak yine de çoğu oyuncunun gençliğinde katılmak istediği bir fuar olduğundan, şüphesiz bir miktar ilgi çekecektir. Ama nostaljik değerinin E3 fuarını ne kadar ayakta tutabileceği de tartışmaya açık.