Anasayfa Haber AMD Ryzen İşlemci Fiyatları Sızdırıldı

AMD Ryzen İşlemci Fiyatları Sızdırıldı

AMD’nin yeni işlemcilerine ait olduğu iddia edilen fiyatlar basına sızdı.

AMD çok yakında yeni nesil Ryzen işlemcilerini tanıtacak. Bu yeni işlemciler hakkında pek çok söylenti dolaşıyor. Yeni söylentilerden biri de işlemcilerin olası fiyatları hakkında. En üst seviye Ryzen işlemcilerin fiyatlarının sızdırıldığı iddia edildi.

Halen eldeki bilgilerden AMD’nin tıpkı rakibi Intel gibi üç ana kategoride işlemci çıkaracağını biliyoruz. Bunlar R3, R5 ve R7 olarak adlandırılacak, Intel’in Core i3, i5 ve i7 ailelerine karşılık konumlandırılacak. Burada şüphesiz R7 ailesi üst seviyeyi temsil edecek.

AMD R7 ailesindeki tüm işlemciler 8 çekirdek ve 16 işlem birimi (thread) ile donatılmış olacak. Sızdırılan yurtdışı fiyatları ise şöyle:

  • R7 1700: $320
  • R7 1700X: $399
  • R7 1800X: $499

 

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...