Anasayfa Haber AMD Ryzen Şimdiden En Çok Satanlar Listesine Girdi

AMD Ryzen Şimdiden En Çok Satanlar Listesine Girdi

AMD’nin yeni nesil işlemcileri önsiparişler açılır açılmaz satış listelerinin tepesine yerleşti.

AMD’nin resmen tanıttığı yeni nesil Ryzen işlemcilerinin önsiparişleri de alınmaya başlandı. Şimdilik sadece üst seviye R7 işlemciler satışa çıkmış olmasına rağmen, online önsiparişlerin sayısı çoğunun beklentilerini aşmış bulunuyor.

Gelen haberlere göre Amerika pazarındaki Amazon üzerinden yapılan önsiparişler sonucu, Amazon listelerinde en iyi satan işlemcilerde ilk iki sırayı Ryzen R7 1800X ve R7 1700X almış bulunuyor. Ryzen R7 1700 ise dördüncü sıraya yerleşmiş.

Avrupa pazarında ise üç Ryzen R7 işlemci doğrudan listelerin başına yerleşmiş durumdalar. Ayrıca bunlarla birlikte kullanılacak olan yeni nesil AM4 soketli anakartların önsiparişleri de tavan yapmış gibi görünüyor.

Bu önsiparişlerin dağıtımına 2 Mart tarihinden sonra başlanacak. Çünkü Ryzen raflara resmen o tarihte girmiş olacak. Uzmanlar AMD Ryzen’e olan bu yüksek ilginin, bu işlemci ailesinin 8 çekirdeği rakibinden çok daha uygun fiyata sunmasından kaynaklandığını ifade ediyorlar.

 

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...