Nier Automata’nın PC Sürümü Çıkacak

In Haber, Oyun by Berker GüngörLeave a Comment

Nier Automata’nın PC sürümünün de piyasaya çıkacağı ancak tarihinin belli olmadığı açıklandı.

Platinum Games tarafından yapımı süren Nier Automata, son zamanlarda Square Enix tarafından yayınlanacak oyunlar arasında en çok ilgi çekenlerin başında geliyor. Oyun ilk başta sırf PS4 için çıkarılacak olsa da, sonradan PC için de çıkacağı tahmin ediliyordu.

Nitekim Square Enix tarafından gelen açıklamalar da planların bu yönde olduğuna işaret ediyor. Ancak Steam üzerinde sayfası bulunan oyunun çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi olmaması da kafaları karıştırıyor.

Square Enix tarafından gelen bilgilere göre, şirketin PC sürümünü çıkarmakta yavaş davranmasının başlıca sebebi, henüz korsanlığa karşı hangi önlemlerin alınacağına karar verilememiş olması. Square Enix daha önce Denuvo korsan koruma sistemini kullanıyordu.

Ancak Denuvo’nun korsanlarca kırılması, şirketin planlarını etkilemiş. Bu yılın mali hedeflerini tutturmak için uğraşan Square Enix’in, korsanlık yüzünden para kaybetmeye tahammülü olmadığı tahmin ediliyor.

Bu arada oyun içi görüntülerden oluşan ve dövüşleri yakından gösteren yeni bir video da yayınlandı. Bunu da aşağıda izleyebilirsiniz.