Anasayfa Oyun PS4 Pro’da Horizon: Zero Dawn Oynuyoruz!

PS4 Pro’da Horizon: Zero Dawn Oynuyoruz!

Horizon: Zero Dawn Oynuyoruz!
Horizon: Zero Dawn Oynuyoruz!

PS4 Pro’da grafikleriyle dikkatimizi çeken Horizon: Zero Dawn oynuyoruz. Aksiyon RPG türündeki oyun, bizleri kıyamet sonrası bir dünyada ağırlıyor…

PlayStation 4 Pro’da son zamanların en dikkat çekici oyunlarından biri Horizon: Zero Dawn oldu.

Sony Interactive Entertainment tarafından dağıtılan oyun, Guerilla Games tarafından geliştirildi. Piyasaya 28 Şubat 2017’de çıkan oyun, aksiyon RPG türünde.

Geliştirici daha önce meşhur PlayStation serisi Killzone’u yapan, oldukça tecrübeli bir ekip. Uzun bir aradan sonra RPG türünde ilk yapımları da oldukça dikkat çekici. Kullanılan Decima oyun motorunun geliştirilmiş sürümü Hideo Kojima’nın Death Stranding isimli oyununda da tercih edilmiş.

PS 4 Pro’yu masamızda daha önce incelediğimiz AOC AGON AG271QX monitör ile birlikte kurduk. Özel sürüm Horizon: Zero Dawn’ı taktık ve güncellemeden sonra oyunu oynamaya başladık. PS4 sahipleri 1080p, PS4 Pro sahipleri 4K televizyonlarda ve monitörlerde bu manzaranın tadını çıkartabilirler.

AOC Agon AG271QX İncelemesi

PS4 Pro Özellikleri ve Fiyatı

PS4 ve PS4 Pro Farkları


Karşımızda etkileyici manzaralar var. Hem doğa, hem de ortamdaki karakterlerin detayı, kalitesi, gerçekçiliği son derece yüksek. Kıyamet sonrası uzun zaman sonra, eski dünyanın harabeleri üzerinde ilkel bir kabile yaşantısı var. Çayırlarda koşturan robotik yaratıklar ve teknolojik gücünü kaybetmiş avcı toplayıcı insanlar arasında hassas bir ekolojik denge var.

Horizon: Zero Dawn başladığında sıkıcı bir Tutorial yok. Oyun kendi evreninin sırlarını tam olarak açmadan bize yukarıdaki yeşil dünyanın altında halen teknolojik harabeler olduğunu gösteriyor.

Ufak bir evlatlık kız çocuğu, Aloy olarak oynadığımız kısa bir bölüm bize temelleri öğretiyor. İçine düştüğümüz antik bir Vault, yani sığınakta bulduğumuz toka benzeri araç, arttırılmış gerçeklik ile bize teknolojinin kapılarını açıyor.

Ardından hızlı ileri sarımda kabileye kabul sınavına katılmaya hazır genç haline geliyoruz. Manevi babamız Rost’a geçmişimiz ile ilgili sorduğumuz ancak yanıt alamadığımız soruların cevaplarını arıyoruz.

Kontroller güzel, Far Cry Primal, Fallout, Witcher gibi oyunlardan ve serilerden tanıdık noktalar bizi memnun ediyor. İyi seyirler dileriz…

 • onur ilbay

  Nintendo Switch incelemesi yaparmısınız

 • İncelemeye gelirse olabilir.

 • Oğuzhan

  Yaw arkadaşlar sıkıldım artık tr’deki fiyatlardan yurt dışı 400$ olan monitör türkiyede 691.90 $ + KDV

 • Can Bodur

  Oyunu herkes bitirdi. Zevkine devam ediyor. Daha yeni incelediniz. Bravo. Sıkıcı.

 • Kishe

  Güzel bir video olmuş, teşekkürler. Münakaşa kısmı özellikle :D

 • Games Load

  Konuyla belki alakasız ama söylemem gerekiyor ve 2-3 kere eposta atmama rağmen cevap gelmedi. Banım kalkmasına rağmen hala mesaj atamıyorum lütfen yardımcı olun.
  Nickim GamesLoad

 • Cenk Kankaya

  Oyun far cry primal ile olukca benzer gibi

 • Düzeltildi.

 • Sağ olun :)

 • Evet, buna değindik :)

 • Games Load

  Yaklaşık 6/7 aydır bu vaziyetteydim çok teşekkürler.

 • Games Load

  Şu an başka bir problemim daha var. Onaylama kodu eposta hesabıma gelmiyor.

 • Cenk Kankaya

  fark ettim :)

 • Cengiz Köksal Keleş

  Recep abi asus ve msı gtx 1080 arasında kaldım hengisini almamı tavsiye edersiniz talıte ve fıyat olarak

  Msı dan gtx 1080X (MSI Nvidia GeForce GTX 1080 GAMING X )

  asus tan da gtx 1080 AG olanı ( Asus ROG STRIX Nvidia GeForce GTX 1080 8GB OC 256Bit GDDR5X (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı STRIX-GTX1080-A8G-GAMING)

  bu 2 si arasında kaldım asus almayı düşünüyorum kalite bakımından daha iyi ve yüksek saat hızları için ancak
  abartılara kapılmak istemiyorum

  MSI da uygunmudur

  tavsiye görüşlerinize ihtiyacım var sosyalde konu açtım herkez ayrı telde çalıyor farklı durumlar ve fan kişiler in yorumları beni aldatmasını istemedim

  şimdiden iyi günler dilerim kolay gelsin

 • Sedat ışık

  Hikaye olarak çok derin bir konuya sahip olmamasına karşın sağlam görseller ve oyun dinamikleri ve oynanış oyun hakkındaki olumsuzlukları unutturuyor