Apple, iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus (PRODUCT)RED Special Edition’ı Duyurdu

In Bülten, Haber by Berker Güngör1 Comment

Apple bugün, (RED) ile 10 yıldan uzun süredir devam eden işbirliğine dikkat çekmek üzere, kırmızı alüminyum kaplamaya sahip iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (PRODUCT)RED Special Edition modellerini duyurdu.

Yeni iPhone 7 modelleri müşterilere The Global Fund’a katkıda bulunmaları ve dünyayı AIDS’siz bir geleceğe bir adım daha yaklaştırmaları için yeni bir yol sunuyor. Özel sürüm (PRODUCT)RED iPhone için 24 Mart Cuma gününden itibaren tüm dünyada online olarak ve mağazalarda sipariş verilebilecek.

(RED)’in kritik önemdeki çalışmaları, dünyanın HIV pozitif nüfusunun üçte ikiden fazlasının yaşadığı Sahra Altı Afrika’da hayat kurtaran HIV/AIDS programlarına erişim sağlıyor. (RED) tarafından elde edilen paranın tamamı doğrudan Global Fund HIV/AIDS bağışlarına gidiyor.

Bu bağışlar test yapılmasında, danışmanlık hizmeti verilmesinde, tedavide ve virüsün anneden çocuğa geçişini ortadan kaldırmaya özellikle odaklanan önleme programlarında kullanılıyor. 2006 yılında kurulan (RED), o tarihten bugüne Global Fund için 465 milyon doların üzerinde gelir yarattı. Bu paranın 130 milyon dolardan fazlası tek başına Apple’dan sağlandı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (PRODUCT)RED Special Edition 128 GB ve 256 GB modelleriyle ve 4.299 TRY’den başlayan fiyatlarla Apple.com.tr’da, Apple Store’larda, Apple Yetkili Bayileri’nde ve belirli operatörlerde (fiyatlar farklı olabilir) satışa sunulacak. Özel sürüm (PRODUCT)RED iPhone, iPhone 7 ailesine simsiyah, siyah, gümüş, altın ve roze altın renk seçenekleriyle katılıyor.