Anasayfa Video ESET Smart Security Premium İncelemesi

ESET Smart Security Premium İncelemesi

ESET Smart Security Premium İncelemesi
ESET Smart Security Premium İncelemesi

Smart Security Premium incelemesinde ESET’in çok katmanlı internet güvenlik paketinin bankacılık, kamera ve şifre koruması gibi özelliklerine bakıyoruz…

Anti-virüs yazılımları gelişerek ve yeni özellikler kazanarak güvenlik çözüm paketlerine dönüşüyor. İnternetin gelişimiyle birlikte değişen güvenlik ihtiyaçlarına yönelik pek çok farklı çözüm ve yaklaşım var.

ESET’i ülkemizde özellikle NOD32 Antivirus yazılımı ile tanıyoruz. Bu yazılımın daha üzerinde sırasıyla Internet Security, Multi-Device Security Pack ve en üst seviyede Smart Security Premium yer alıyor. Bütün bu yazılımlar sık sık güncelleniyor, incelememizde özellikle büyük 2017 yenilikleri ve ardından gelen güncellemeler sonrasına bakıyoruz.

Smart Security Premium’da sunulan özelliklere, temel kurulum aşamasından başlayarak yakından baktığımız incelememizde güvenlik yazılımınızın farklı özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Bunlar arasında özellikle dikkat çeken özellikler:
– İnternet bankacılığı koruması.
– Parola ve şifre koruması.
– Webcam koruması.

00:05 – Smart Security Premium: İnternet güvenliği yazılımı.
00:12 – Kurulum aşaması.
00:42 – Ücretsiz deneme ve lisans.
01:00 – Ayarlar.
01:13 – İlk işimiz güncelleme.
02:00 – İlk tarama.
02:15 – USB bellek tarama.
02:45 – Rootkit arıyor mu?
03:22 – Windows 10 uyumluluğu.
04:00 – Password Manager.
Şifreleri yönetme ve koruma altına alma.
05:45 – Şifre Yöneticisi kullanımı ve tavsiyeler.
06:53 – Tarayıcı entegrasyonu ve eklenti kurulumu.
07:33 – İnternet ve uygulama şifrelerinin yönetimi.
08:30 – Kimlik yönetimi.
08:47 – Parola oluşturucu ile güçlü şifreler oluşturmak.
99 Karakterli şifre oluşturma.
10:02 – Sanal Klavye ve Anti-Spy özelliği.
Omuz üstü gözlemcilere karşı düşünülmüş, yüzümüzü güldüren, güzel bir özellik.
11:00 – Bankacılık ve ödeme sistemleri koruması.
Gizli sekme ile özel güvenlik sekmesinin farkı nedir.
11:55 – Kısayol ve yeşil çerçeve.
13:37 – Online bankacılıkta deneme yapıyoruz.
Bu özellik ilk geldiğinde bütün bankaları kapsamıyordu, yapılan geri bildirim sonrasında hızlı bir güncelleme ile kapsam genişletildi.
16:06 – Webcam koruması: Laptop kamerasına bant yapıştırmaya alternatif.
Bant yine yapıştırabilirsiniz ancak erişmeye çalışan yazılım olduğunda uyarı almak yararlı.
17:40 – Windows kamera uygulamasıyla deneme yapıyoruz.
18:45 – Tekrar açma seçeneği.
Scvhost.exe nedir?
19:43 – Oyun modu ile işlemci kullanımını azaltma seçeneği.
20:45 – IT departmanı için kolaylıklar var mı? Kullanıcıların ayarları bozmasını nasıl engelleriz? Bunlara bakıyoruz.
22:45 – Sonuç değerlendirme.
Artılar: Kapsamlı internet güvenlik paketi, rootkit tespiti, kamera erişimi tespiti, parola yönetimi, bankacılık için güvenlik, oyun modu.
Eksiler: Multi Device Security Pack ile çok yakın özellikler ancak Smart Security Premium paketinde mobil cihazlar dahil değil. MDSP alırsanız da parola yöneticisi yok.

Herhangi bir güvenlik yazılımı güncel olduğu kadar güvenlidir. Ancak yeni ESET Smart Security Premium güncel tuttuğunuzda oldukça başarılı.

Bu paket ile Multi Device Security Pack’in birleşimi seçeneğini de görmek isteriz. Bu sayede parola yöneticisi özelliğinden olmadan Android cihazlarda da kullanabiliriz.

Sonuç itibariyle ESET’in Smart Security Premium güvenlik yazılımı kullanıcıların günümüzde ihtiyaç duyduğu karmaşık şifrelerin yönetimi, online bankacılıkta güvenlik gibi ihtiyaçları da karşılayan, kapsamlı bir paket.

Pek çok farklı ücretli ve ücretsiz güvenlik yazılımının mevcut olduğu günümüz bilgisayar dünyasında farklı özelliklere de ihtiyaç var. Kamera kullanımının tespiti gibi özellikler ve şifre girerken yandan birinin ekranı görmesine karşı önlemler burada güzel farklar.

Smart Security Premium Standart bir antivirüs yazılımının ötesinde sunduğu özellikler ile kullanıcılara daha güvenli bir sistem ve kullanım sunuyor.

 • Emeğinize sağlık. Yazılım incelemesi bende daha değerli bir bilgi paylaşımı. Son olarak program sistemden sorunsuzca kaldırılabiliyor mu ona da değinseniz güzel olurdu. Özellikle antivirüsler bu konuda çok bıktırıcı şekilde sisteme yapışan ve silinmeyen birdaha kur gibi yapıları ile yıllarca insanları bıkıtırdığı da bir gerçek.

 • Şifre koyarsanız kaldırmadan önce soruyor, Uninstall kısmında bunun haricinde pek zaman alan bir şey yok. Hatalı bir silinme ve kaldırma durumuna karşı da sitelerinde araçlar var. Nod32’nin eski sürümlerinde çokça hata ile karşılaşmıştık ancak güncellemeler ile düzelttiler. 2017 Sürümü de yepyeni olmuş.

 • Sercan Bor

  Sizin anlattıklarınız akılda kalıcı oluyor. Ayrıca oyun modu ne kadar bir etki ediyor ? Aklımda soru işareti bıraktı.

 • Daha önce incelemistim bu antivirusu bence vasat bir antivurus. Ayrica roboform gibi profesyonel bir password manager varken bu aralar cok antivirus firmasinin böyle bir girisimde bulunmasi farkli bir olay.
  Herkes kendi alaninda kendi iyi bildigi isi yapmasi lazim, yarim Adobe firmasi bir antivirus cikarirsa herkes güler örnegin, ama CS8 cikarirsa herkes kapisir. :)

  Yani bu kendi fikrim.

 • Sercan Bor

  Bugün deneme sürümü ile test ettim ve sonuç muhteşem. Windows 10 oyun modu ne kadar iyi olacak onu bekliyorum. Eset oyun modu, işlemciyi tamamen oyuna ayırıyor. Premium lisans biraz tuzlu ama bakalım.

 • zekeriya

  Size tavsiyem satın almadan önce en son deneme gününe kadar kullanmanız, o zaman özel indirim mailleri filan gönderiyorlar :)

 • sabri12345678

  w10 oyun modu aktif benim pc iyi olmadığı için çok fark edemedim ama şöyle denemelisiniz, oyun modu kapalıyken/pasifken fps testi yapın 30-40 dk lık değeri kaydedin, sonra biraz dinlendirip pc yi bu defada aynı oyunu oyun modu aktifken fps değerlerini kaydedip karşılaştırmak lazım çok fark olacağını sanmıyorum ama denemeye değer. Creators Update güncelleme yardımcısı programı ile 5 nisanda aktif oldu kararlı sürümdür.

 • Halil Aydemir

  Heralde eskiden bu Antivirüsü önermezdiniz. Ama güncellemelerle düzelmiş olmalı.

 • Sercan Bor

  11 Nisan da güncelleme yayınlanacak, diyorlar. Şuan bekliyorum… ESET oyun modu benim çok hoşuma gitti. Deneme lisansı 15 gün sürüyor… Windows oyun modu, umarım iyi olur.

 • Cem Yılmaz

  Avast ücretsiz yazılımından sonra Eset deneme yazılımını yükledim. Oyunlarda ilginç bir takılma vardı o gitti ve 400fps’yerine 450, 470 fps almaya başladım. Bunun dışında hiçbir değişiklik yapmadım. Sadece yazılım nedeniyle olmuş olabilir mi bu? Biri bana bunu açıklasın. Eset çok pahalı.

 • sabri12345678

  Bende diyorum ya 11 nisandaki aynı güncelleme yayınlandı aslında şuan aktif. Microsoft sitesine giriyorsun windows 10 güncelle butonu var ona tıklıyorsun bilgisayara inen program,güncelleme yardımcısı hemen buluyor creators update’i indirip-kuruyor sıkıntısız 11 nisanı beklemeye gerek yok :)

 • sabri12345678
 • Sercan Bor

  Bunu bilmiyordum. :) Bakacağım şimdi.

 • sabri12345678

  :)

 • Sercan Bor

  İşlemcinin gücünü tamamen oyuna veriyor. Ben çok başarılı buldum. Hem koruyor, hem mükemmel bir oyun zevki sunuyor.

 • Sercan Bor

  Yükseltme yapamadım. Windows 10 Pro olmadığı için… Windows 10 Enterprise kullanıyormuşum. :) Zaten söylediklerine göre güncelleme bugün yayınlanacakmış.

 • sabri12345678

  bende pro değilim home SL sürümüm. Aynen bugün yayınlancak galiba :)

 • Sercan Bor

  Güncellemeyi yaptım ama ESET oyun modu kadar iyi değil. Hatta hiç bir gelişme yok, diyebilirim. ESET nasıl başardı bunu bilmiyorum ama çok başarılı. Biraz araştırdım… Ülkemizde düzenlenen turnuvalarda bile ESET oyun modu kullanılıyormuş. :) En ufak bir takılma bile çok önemli çünkü.

 • sabri12345678

  yakında bende kullacanam, eset premium da var galiba deneme süresi. :)

 • Sercan Bor

  Bütün ürünlerinde var deneme süresi. Ben bu hafta sonu Smart Security alacağım, premium çok pahalı. 3 Yıllık alınca daha karlı oluyor, yani bir premium parasına geliyor.

 • Roboform iyidir, antivirüs firmaları ürünlerini güçlendirmek için ek özellikler kazandırıyorlar. Aslında çok da alakasız değil, büyümek isteyen pek çok yazılım firması bunu yapıyor.

 • Eski sürümleri önermiyoruz, 2017 sürümü ile neredeyse tamamen yenilendi.

 • Technopat yarin büyümek isterken Cörek Otu Yagi satarsa kinarim, bastan söyliyim… :)