Anasayfa Video vLog: New York Turu

vLog: New York Turu

New York’un en sevilen hediyelik eşya dükkanının sahibi bir Türk.

Popüler kültürde kendine inanılmaz bir yer edinmiş olan New York, Hollywood’un her fırsatta sergilediği ilk şehirlerden biri. Biz de New York gezimiz esnasında kentin önemli noktalarını gezdik ve bu esnada karşılaştığımız manzaraları da kayıt altına aldık.

Turistler için önemli noktalardan biri de hediyelik eşyalar. Ufak bir Google araması sonucu şehirdeki en iyi hediyelik eşya dükkanlarından birinin Memories of New York isimli yer olduğunu öğreniyoruz. Dükkana gittiğimizde ise hoş bir sürprizle karşılaşıyoruz: sahibi bir Türk.

Bir zamanlar Karaköy’de PCB üretimine kadar ilerlemiş olan dükkan sahibi Alper Bey, zamanın en popüler elektronik dergisi Lafayet’in de kurucusu olduğunu söylüyor. 30 yıldır ABD’de yaşayan işletmeci, Türkçe konuşan biri ile karşılaştığında sevincini gizleyemiyor.

 • Furkan Can Turan

  Videonun 3. dakikasının 48. saniyesindeki şarkının adını belirtmeniz mümkün mü acaba? Telif sorunu olmadığı için mi kullandınız acaba, yoksa telif haklarıyla ilgili bir girişiminiz vs olduğu için mi kullandınız?? Gerçekten çok güzel bir müzik de.

 • Blowedminds

  Sizin sayenizde New York’un reklam çöplüğü olduğunu öğrenmiş oldum. O nasıl mekan öyle! İzlerken başım döndü.

 • Guplok

  Vlog videoları güzel oluyor. izlemek keyif verici. ama bi kafa ayarı olaydı iyiydi :)

 • alito

  Kota geliyor hemen izleyin. Yakında bu videoları izlemek hayal olacak :)

 • You Like It – Vibe Tracks

 • Times Square sadece. Diğer yerler öyle değil :)

 • Psygnosis

  Şehrin görüntüsü Blade Runner seti gibi =) Hele sisli bir gece çekim yapsanız aynı olurmuş.

 • Hasan Özkan

  Bu kadar senkron bir edit olamaz, arkadaşlar özellikle times square de orta alanın yukarısında ortadaki ilan kısımlarındaki yerde beyaz giysili kadını gösteren tabela da kadın zıplıyor ağır çekimde sonra bir anda yere düşüyor kadın zıpladıktan sonra yere. Sonra video da o kadınla beraber bu videodaki kamera açısı da aynı anda aşağı iniyor o kadının yere inmesiyle birlikte hızlı bir şekilde, dakikası 4:31-4:35 arası. Bunun gibi ince olaylardan dolayı çok etkilendim bu videodan ve bağımlılık yaptı. Müzikleri de cabası, ben buradayım diyor bildiğin. GTA 5 de araba sürerken bir hissiyat var o hissiyat da 3:10 dakikada başlayıp kısa sürüyor. Bu videodan çok matrak ilimünati videosu da yapılırdı birde, tabi mizah amaçlı :)