Anasayfa Haber Bülten GTX 1080’li Dizüstü: Acer Predator Triton 700

GTX 1080’li Dizüstü: Acer Predator Triton 700

Acer ince olduğu kadar gücünden ödün vermeyen dizüstü bilgisayarı Predator Triton 700’ü tanıttı.

Acer, New York’taki [email protected] global basın konferansında, firma güçlü ve ince Predator Triton 700 dizüstü oyun bilgisayarını tanıttı. Predator Triton 700 bilgisayarın 18.9 mm (.74 inç), 2.6kg (5.7 pound) alüminyum kasası 15.6 inçlik bir FHD IPS ekran ve sınıfının en iyisi bilgisayar teknolojilerini barındırmakta. Ürün termal sistemler, özellikler veya sağlamlıktan ödün vermeden doğru boyut ve performansı sunmayı amaçlıyor.

Acer IT Ürünleri, Tüketici Dizüstü Bilgisayarları Genel Müdürü Jerry Hou şunları söyledi: “Acer, büyük takdir gören Predator 21X kavisli dizüstü oyun bilgisayarının üzerine inşa edilen, inanılmaz ölçüde ince olmasına rağmen güçlü bir dizüstü oyun bilgisayarı olan yeni Predator Triton 700’ü tanıtmaktan gurur duyuyor. Sektör lideri metal bıçaklı AeroBlade 3D fanımız, bu ultra ince boyutların içerisine hiçbir şeyden ödün vermeden çok büyük bilgi işlem gücü koyabilmemize izin veren üst düzey bir termal performans sunuyor.”

Yeni ultra ince Predator Triton dizüstü oyun bilgisayarı serisinin ilki olarak, küçültülmüş arka kasası düz kontürler ve açılı ön köşelerle minimalist bir tasarıma sahip. Klavyenin üzerindeki geniş Corning Gorilla Glass plaka bilgisayarın soğutma sistemine bir pencere görevi görerek fanı ve beş ısı borusunu sergiler ve aynı zamanda da bir touchpad işlevi görür.

Bu canavarı içeriden güçlendiren özellikler arasında ; standart voltajlı 7. nesil Intel Core işlemci, en yeni yüksek performanslı NVIDIA GeForce 10-Serisi grafikler, RAID 0 yapılandırmasında iki NVMe PCIe SSD ve 32GB’a kadar DDR4 2400MHz bellek bulunuyor.

VR Uyumlu

Intel Sanal Gerçeklik ve Oyun Grubu Genel Müdürü Frank Soqui şöyle konuştu: “Acer oyun ve sanal gerçekliğe uyumlu kategorilerde inanılmaz yeni ürünler piyasaya sürüyor ve Intel de bilgisayar platformunda mümkün olabilecekleri gerçekleştirmek için onlarla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyor. Şu günlerde, 7. nesil Intel Core işlemcilerimizle yalnızca en üst teknoloji ile değil, aynı zamanda ana akımda yeni geliştirilen sanal gerçeklik için de mobil cihazlarla yapılabilecekler inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda.”

Gerçek bir sarmal oyun deneyimi için, VR-uyumlu Predator Triton 700, 15.6 inç bir FHD IPS ekranda parlak, canlı görseller ve harici bir monitöre bağlantı için NVIDIA G-SYNC desteği sunuyor.  Acer TrueHarmony canlı, zengin akustikli sarmal sesler sunarken Skype for Business  sertifikası görüşmelerin net ve gecikmesiz olmasını garanti ediyor.

Killer DoubleShot Pro ağ ve 40 Gbps’e kadar hızlar sağlayan ve ikili 4K video çıkışını destekleyen Thunderbolt 3 bağlanabilirlik bu bilgisayarın güçlü özelliklerini tamamlar nitelikte. Predator Triton 700 ayrıca iki USB 3.0 bağlantı noktası (güç kapalıyken USB şarj özelliğine sahip), bir USB 2.0 bağlantı noktası, bir HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir DisplayPort konektör ve kablolu bağlantı tercih edenler için bir Gigabit Ethernet bağlantı noktası içermektedir. Ağ iletişimi, en hızlı ağ bağlantısını (Ethernet veya Kablosuz) seçen ve yüksek öncelikli tüm trafiği o arabirim üzerinden gönderirken, standart trafiği diğeri üzerinden gönderen Killer DoubleShot Pro teknolojisi tarafından sağlanmaktad

RGB aydınlatma

Elbette, hiçbir dizüstü oyun bilgisayarı tatmin edici bir yazma deneyimi ve hızlı, doğru yanıtlama süreleri sunan mekanik bir klavye olmadan tamamlanmış değildir. Tuşlar RGB arkadan aydınlatmalıdır ve ayrı ayrı programlanabilir.

PredatorSense yazılımı oyuncuların Predator Triton 700’ün ışıklandırma, kısayol tuşları, fan kontrolü ve genel sistem görüntüleme dahil olmak üzere en önemli özelliklerini tek bir merkezi arabirimden kontrol edebilmelerini ve özelleştirebilmelerini sağlar.

Triton’un ikili fan sistemi aksiyon arttığında bile cihazı serin tutmak için gücünü Acer’ın tescilli ultra ince metal bıçaklara sahip AeroBlade 3D Fanlarından almaktadır.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Predator Triton 700 dizüstü oyun bilgisayarı Ağustos ayında Kuzey Amerika’da 2,999$’dan ve yine Ağustos ayında EMEA’da 3,399 €’dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Tam teknik özellikler, fiyatlar ve temin edilebilirlik bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Temin edilebilirlik, ürün özellikleri ve belirli pazarlardaki fiyatlar hakkında bilgi için, lütfen www.acer.com aracılığıyla size en yakın Acer ofisi veya yetkili satıcısı ile iletişime geçiniz.

Yeni Predator Triton 700 firmanın oyuncular, yaratıcılar, aileler, öğrenciler ve profesyoneller için en yeni cihazlarını ve çözümlerini duyurduğu New York’taki [email protected] basın toplantısında tanıtılmıştır.

 • simbolmina

  Bu 1000 serili notebooklar 900 serisine göre daha pahalı geldi değil mi? Bizdeki dolar kuru değil yani tek açıklama. 960m ve 1060’lı makineler arasında iki kat fark var.

 • mel_ay

  Çünkü Gtx 1060 önceki neslin, GTX 960’ına değil(960m hiç değil) GTX 980’ine (980M değil) eşit. Yani durum gayet normal bence.

 • simbolmina

  Performansa göre para istenir mi? Ait olduğu sınıf önemli. Yoksa 10 yıl önceki kartlara kıyasla şimdi 10000 dolar falan vermeliydik sadece ekran kartlarına. Muhtemelen daha da fazla. Normal kartlar evet bu sene 50-100 dolar fazla çıktı ama laptoplarda durum çok absürt.

 • gestured gamers TV

  abi artık sistem toplayın en güncel 64 ramşık
  olsun lütfen plizz

 • mel_ay

  Yurt dışı GTX 1060 fiyatları
  https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_1_9?url=search-alias%3Dcomputers&field-keywords=gtx+1060+laptop&sprefix=gtx+1060+%2Cundefined%2C268&crid=22F0S1MFD3R1Y

  Yurtdışı GTX 960M fiyatları
  https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dcomputers&field-keywords=gtx960m+laptop&rh=n%3A541966%2Ck%3Agtx960m+laptop

  Yani arada 200-300 dolar oynuyor. Bu da 1000 TL fark ediyor.

  Ülkemizde bu artış dolar etkisi ile hem kâr’a hem vergilere yüklenince bizde birazdaha fazla fark olmuş oluyor. Yani evet performansa göre fiyat biçilir. 10 yıl önceki PC şimdi işe yarıyorsa alın o da performansa göre fiyatı düşüyor.
  Performans dışında sizce fiyatı ne etkiliyebilir, üretim mi? Hepsi aynı fırına verilip çıkıyor, biri daha performanslı çalışır GTX 1080 olur, biri daha az performans gösterir GTX 1070 olur.

 • Olabilir çünkü NVIDIA dizüstünde rekabetsiz. %95 pazar payı var.

 • mel_ay

  Ama gerçekten bizde fark çoooookmuş, yurtdışında 200-300 dolar bizde en fazla 1500 TL fark yansıması gerekirken, 3000 TL yansımış, bu nasıl iş ben de anlamadım. Ama büyük ihtimal dolar sayesinde ürünün fiyatı artarken, fiyata bağlı verginin de artması olabilir. Ya da ürünleri bize aldırmama çabası olabilir.

 • mel_ay

  Ama yurt dışında da öyle olması gerekmez mi o zaman, rekabetsiz ise, yurtdışında genelde 200-300 bilemedin 400 dolar fark atıyor. Bize gelince yine düdükleniyoruz 3000 Tl fark.

 • simbolmina

  Nesiller arasındaki farktan bahsediyorum beyefendi. Orta sınıf, üst sınıf vb. Gtx 980Ti ile GTX 1080 Ti çıkış fiyatı aynıydı sanırım.

 • GameTechno Soon

  “Türkçe Kurallarına Uymayan Mesaj” nedeniyle 1 Haziran 2017 17:32 tarihine kadar yetkileriniz kısıtlandı. İnsanlara yardım ederken tek kelime yanlış yazdığım için 1 ay ban yedim bari süresini azaltın nick: Fikret Garipay

 • Vergiler…

 • mel_ay

  İyi de beyfendi ben de yurtdışında da fark olduğunu gösterdim bize has değil. Ama bizde gerçekten çok. Fark olmaması gibi birşey imkansız. Çünkü sizin dediğiniz gibi aynı fiyatta olsa kim elde kalan 960m ‘leri alacak. Siz alır mısınız? Onu da o farka katlanamayanlar alıp stokları tüketecek.

 • Zafer

  Ekran çerçeveler arasında kaybolmuş

 • Sedat ışık

  Gündemden ya çok uzaksınız yada umursamıyorsunuz İnternet hizmet sağlıyıcaların
  yaptıkları kazık tarifeleri haber yapmak hiçte zor olmasa gerek