Anasayfa Haber Bülten GTX 1080’li Dizüstü: Acer Predator Triton 700

GTX 1080’li Dizüstü: Acer Predator Triton 700

Acer ince olduğu kadar gücünden ödün vermeyen dizüstü bilgisayarı Predator Triton 700’ü tanıttı.

Acer, New York’taki [email protected] global basın konferansında, firma güçlü ve ince Predator Triton 700 dizüstü oyun bilgisayarını tanıttı. Predator Triton 700 bilgisayarın 18.9 mm (.74 inç), 2.6kg (5.7 pound) alüminyum kasası 15.6 inçlik bir FHD IPS ekran ve sınıfının en iyisi bilgisayar teknolojilerini barındırmakta. Ürün termal sistemler, özellikler veya sağlamlıktan ödün vermeden doğru boyut ve performansı sunmayı amaçlıyor.

Acer IT Ürünleri, Tüketici Dizüstü Bilgisayarları Genel Müdürü Jerry Hou şunları söyledi: “Acer, büyük takdir gören Predator 21X kavisli dizüstü oyun bilgisayarının üzerine inşa edilen, inanılmaz ölçüde ince olmasına rağmen güçlü bir dizüstü oyun bilgisayarı olan yeni Predator Triton 700’ü tanıtmaktan gurur duyuyor. Sektör lideri metal bıçaklı AeroBlade 3D fanımız, bu ultra ince boyutların içerisine hiçbir şeyden ödün vermeden çok büyük bilgi işlem gücü koyabilmemize izin veren üst düzey bir termal performans sunuyor.”

Yeni ultra ince Predator Triton dizüstü oyun bilgisayarı serisinin ilki olarak, küçültülmüş arka kasası düz kontürler ve açılı ön köşelerle minimalist bir tasarıma sahip. Klavyenin üzerindeki geniş Corning Gorilla Glass plaka bilgisayarın soğutma sistemine bir pencere görevi görerek fanı ve beş ısı borusunu sergiler ve aynı zamanda da bir touchpad işlevi görür.

Bu canavarı içeriden güçlendiren özellikler arasında ; standart voltajlı 7. nesil Intel Core işlemci, en yeni yüksek performanslı NVIDIA GeForce 10-Serisi grafikler, RAID 0 yapılandırmasında iki NVMe PCIe SSD ve 32GB’a kadar DDR4 2400MHz bellek bulunuyor.

VR Uyumlu

Intel Sanal Gerçeklik ve Oyun Grubu Genel Müdürü Frank Soqui şöyle konuştu: “Acer oyun ve sanal gerçekliğe uyumlu kategorilerde inanılmaz yeni ürünler piyasaya sürüyor ve Intel de bilgisayar platformunda mümkün olabilecekleri gerçekleştirmek için onlarla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyor. Şu günlerde, 7. nesil Intel Core işlemcilerimizle yalnızca en üst teknoloji ile değil, aynı zamanda ana akımda yeni geliştirilen sanal gerçeklik için de mobil cihazlarla yapılabilecekler inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda.”

Gerçek bir sarmal oyun deneyimi için, VR-uyumlu Predator Triton 700, 15.6 inç bir FHD IPS ekranda parlak, canlı görseller ve harici bir monitöre bağlantı için NVIDIA G-SYNC desteği sunuyor.  Acer TrueHarmony canlı, zengin akustikli sarmal sesler sunarken Skype for Business  sertifikası görüşmelerin net ve gecikmesiz olmasını garanti ediyor.

Killer DoubleShot Pro ağ ve 40 Gbps’e kadar hızlar sağlayan ve ikili 4K video çıkışını destekleyen Thunderbolt 3 bağlanabilirlik bu bilgisayarın güçlü özelliklerini tamamlar nitelikte. Predator Triton 700 ayrıca iki USB 3.0 bağlantı noktası (güç kapalıyken USB şarj özelliğine sahip), bir USB 2.0 bağlantı noktası, bir HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir DisplayPort konektör ve kablolu bağlantı tercih edenler için bir Gigabit Ethernet bağlantı noktası içermektedir. Ağ iletişimi, en hızlı ağ bağlantısını (Ethernet veya Kablosuz) seçen ve yüksek öncelikli tüm trafiği o arabirim üzerinden gönderirken, standart trafiği diğeri üzerinden gönderen Killer DoubleShot Pro teknolojisi tarafından sağlanmaktad

RGB aydınlatma

Elbette, hiçbir dizüstü oyun bilgisayarı tatmin edici bir yazma deneyimi ve hızlı, doğru yanıtlama süreleri sunan mekanik bir klavye olmadan tamamlanmış değildir. Tuşlar RGB arkadan aydınlatmalıdır ve ayrı ayrı programlanabilir.

PredatorSense yazılımı oyuncuların Predator Triton 700’ün ışıklandırma, kısayol tuşları, fan kontrolü ve genel sistem görüntüleme dahil olmak üzere en önemli özelliklerini tek bir merkezi arabirimden kontrol edebilmelerini ve özelleştirebilmelerini sağlar.

Triton’un ikili fan sistemi aksiyon arttığında bile cihazı serin tutmak için gücünü Acer’ın tescilli ultra ince metal bıçaklara sahip AeroBlade 3D Fanlarından almaktadır.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Predator Triton 700 dizüstü oyun bilgisayarı Ağustos ayında Kuzey Amerika’da 2,999$’dan ve yine Ağustos ayında EMEA’da 3,399 €’dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Tam teknik özellikler, fiyatlar ve temin edilebilirlik bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Temin edilebilirlik, ürün özellikleri ve belirli pazarlardaki fiyatlar hakkında bilgi için, lütfen www.acer.com aracılığıyla size en yakın Acer ofisi veya yetkili satıcısı ile iletişime geçiniz.

Yeni Predator Triton 700 firmanın oyuncular, yaratıcılar, aileler, öğrenciler ve profesyoneller için en yeni cihazlarını ve çözümlerini duyurduğu New York’taki [email protected] basın toplantısında tanıtılmıştır.