Anasayfa Video Acer Predator X27: 4K 144 Hz Monitör

Acer Predator X27: 4K 144 Hz Monitör

Acer Predator X27, 4K çözünürlükte NVIDIA G-SYNC HDR desteklerken, Predator Z271UV sarmal bir 1800R kavisli panel barındırıyor.

Acer oyun deneyimine çarpıcı görsel netlik, canlı renkler ve dikkat çekici performans aşılayan iki yeni 27 inç Predator dizüstü oyun bilgisayarını tanıttı. Predator X27 hızlı144 Hz yenileme oranıyla 4K çözünürlükte NVIDIA G-SYNC HDR ile oyun deneyimini yepyeni bir seviyeye çıkarırken, Predator Z271UV sezgisel oyunlar için 1800R kavisli bir panel ve göz takip teknolojisi barındırıyor.

Her iki monitör de Quantum Dot teknolojisinden yararlanırken, önemli ölçüde daha canlı görseller sunmak için daha geniş, daha parlak ve daha doğru bir renk aralığı sağlıyor. Predator X27 Adobe RGB renk alanının %99’unu desteklerken, Predator Z271UV sRGB renk alanının %130’unu kapsıyor. Çok belirgin renk ışıklarını emen çeşitli tiplerdeki nano boyutlu noktalarla kaplanmış bir Quantum Dot film ile, yeni ekranlar standart monitörlere kıyasla renk saflığını ve verimliliğini arttırarak daha geniş bir renk gamı üretebiliyor.

Acer Dijital Ekranlar Başkanı Victor Chien şunları söyledi: “Acer oyunların oynanabilirliğini her zamankinden çok daha gerçekçi yapan iki yeni quantum dot modeli ile birinci sınıf oyun monitörleri serimizi genişletmiş olmaktan heyecan duymaktadır. Predator X27’nin 144 Hz’de 4K çözünürlüğü ve Acer HDR Ultra teknolojisi inanmak için görmenin şart olduğu büyüleyici görseller yaratıyor. Acer’ın yeni Predator Z271UV’si oyun tutkunlarını ayrıca zengin renk gamı ve sarmal kavisli ekranıyla heyecanlandıracak.”

Predator X27: Yüksek Performans

Acer’ın Predator X27 modeli 144 Hz yenileme oranında yüksek 4K (3840×2160) çözünürlük, 1,000 nit maksimum parlaklık ve hızlı 4 ms yanıt süresi sayesinde hareket bulanıklığı olmadan şaşırtıcı derecede canlı görseller sunmakta. Acer HDR Ultra teknolojisini barındıran bu cihaz, nerede ve ne zaman gerekirse ışık saçan 384 ayrı kontrol edilen bölgede gelişmiş LED bölgesel karartma ile yüksek dinamik aralığın mümkün olan en iyi kontrastını sağlar. Yalnızca daha geniş, daha derin doymuş renk gamı vermekle kalmıyor, aynı zamanda geleneksel dinamik aralıklı monitörlerden birkaç kat daha iyi bir parlaklık aralığı sunuyor. Ekranın siyah kısımlarının arkasındaki arka aydınlatmasını kısarak, siyahların panelin o kısmında daha derin ve karanlık görünmesini sağlıyor ve böylece karanlık sahnelerde oyunculara önemli bir avantaj kazandırıyor. Yontulmuş elmas kesimli, tümüyle metal standı ayarlanabilir eğim, dönüş ve yükseklik ile denge ve ergonomi sağlamak için son derece dayanıklı.

Predator Z271UV: Kavisli Tasarım

Acer’ın Predator Z271UV’si ekranın her köşesini oyuncunun gözlerine aynı mesafede bırakan kavisli 1800R panelde WQHD (2560×1440) çözünürlük sağlıyor – bu da daha geniş bir görüş alanı ve çevresel görüşte artan bir algılama alanıyla daha sarmal bir oyun deneyimi yaratıyor. Çoklu monitör kurulumları için mükemmel olan ZeroFrame tasarıma sahip ve sRGB renk alanının %125’ini kapsıyor. Hareket bulanıklığını neredeyse ortadan kaldıran ve 165 Hz’e kadar hız aşırtmayı destekleyen 1 ms’e kadar (3 ms doğal) yanıtlama süresiyle son derece hızlı.

Ergonomi düşünülerek tasarlanan ekran – 5 ila 25 derece eğilebilir, +/- 30 derece döndürülebilir, yüksekliği ise 4.7 inçe kadar ayarlanabilir. Bağlantı özellikleri arasında DisplayPort, HDMI, ses çıkışı ve USB 3.0 x 4 (1 yukarı 4 aşağı) bulunmaktadır. İki adet 7 watt hoparlör dinamik eğlence efektleri için Acer TrueHarmony teknolojisiyle birlikte yüksek kaliteli sesler sunuyor.

Sezgisel göz takibi

Quantum Dot teknolojisine ek olarak, her iki monitör de NVIDIA G-SYNC barındırırken, NVIDIA ULMB keskin ve otantik görseller sağlıyor. Entegre Tobii göz takip teknolojisi oyuncu ekranın yanlarına odaklandıkça kamerayı otomatik olarak döndürerek geleneksel klavye ve fareyi tamamlamak amacıyla tasarlanmış. Göz takibini fare ve klavye veya oyun kumanda kontrolleri ile bir araya getirmek, oyuncular siper almak veya bir hedefe nişan almak gibi hareketleri gerçek hayattaki gibi taklit ederken daha zengin, daha sarmal bir oyun deneyimi sunuyor. Şu ana kadar göz takibini destekleyen 100 oyun mevcut. Sürekli güncellenen kütüphane www.tobii.com/apps adresinde görülebilir.

Yeni ekranlar yatay ve dikey olarak 178 dereceye kadar geniş görüntüleme açıları sağlamakta. Daha fazla konfor için titreme yapmayan Acer VisionCare, BluelightShield, ComfyView ve düşük karartma teknolojileri uzun oyun seansları sırasında göz yorgunluğunun azaltılmasına yardımcı oluyor.

Predator GameView

Predator GameView oyuncuların hassas renk ayarları yapmalarına, nişan almadan atışlarda nişan noktaları ayarlamalarına ve düşmanları daha net bir şekilde fark etmek için karanlık seviyelerini ayarlamalarına izin veriyor. Özel ayarlar oyun sırasında herhangi bir zamanda senaryolar arasında geçiş yapmak için aksiyon, yarış ve spor olarak üç farklı profilde kaydedilebilir.

Yeni Predator monitörleri firmanın oyuncular, yaratıcı sektörlerde çalışanlar, aileler, öğrenciler ve profesyoneller için en yeni cihazlarını ve çözümlerini duyurduğu New York’taki [email protected] basın toplantısında tanıtıldı.

*Kullanıcılar ULMB fonksiyonunu OSD ayarlarından açabilirler. ULMB G-SYNC ile aynı anda etkinleştirilemez. ULMB teknolojisi yalnızca 85 Hz, 100 Hz, 120 Hz, 144 Hz ve 200 Hz yenileme oranlarında çalışır.

Acer Predator X27 Predator X27 Alttan Bakış Predator X27 Yan Profil Predator X27 Kırmızı Ayak