Anasayfa Video Kavisli Ekranlı PC: Acer Predator 21 X

Kavisli Ekranlı PC: Acer Predator 21 X

Dünyanın ilk kavisli ekrana sahip masaüstü alternatifi Predator 21 X.

Acer LAS VEGAS’ta düzenlenen CES’te, uzun zamandır beklenen, dünyanın ilk kavisli ekrana sahip dizüstü Predator 21 X oyun bilgisayarını tanıttı. Üst düzey oyun tutkunları için tasarlanan Predator 21 X teknik özellikleriyle dikkat çekiyor.

Kavisli bir 21 inç IPS ekrana sahip (2560 x 1080 çözünürlük ve 120Hz yenileme oranı) dünyanın ilk dizüstü bilgisayarı olan cihaz, özellikle Tobii göz takip teknolojisi ile bir araya getirildiğinde gerçek bir sarmal oyun deneyimi sağlıyor. Sarmal bilgisayar oyunlarını yeni bir derinliğe taşıyan göz takip teknolojisi oyuncuların Elite Dangerous, Deus Ex Mankind Divided ve WATCH DOGS 2 gibi 45’ten fazla oyunda yalnızca ekrana bakarak düşmanlarını tanımlamalarını, nişan ve siper almalarını sağlıyor. Kavisli ekran düzgün ve keskin bir oyun deneyimini garanti etmek için ayrıca NVIDIA G-SYNC teknolojisini barındırmakta.

Bilgisayarın kavisli kapağının altında ortaya çıkarılmak için bekleyen güçlü bir motor yatıyor. Predator 21 X (GX21-71) üst düzey performans ve yanıtlama hızı için SLI modunda çalışan çift NVIDIA GeForce GTX 1080 grafik kartı ve hız aşırtılabilir 7. nesil Intel Core i7-7820HK işlemci barındırıyor.

NVMe PCIe SSD

64GB DDR4-2400 bellek, RAID 0 yapılandırmasında dört adet 512 GB’a kadar katı hal sürücüsü (SATA SSD’lerden 5 kata kadar daha hızlı 2 NVMe PCIe SSD) ve 1 TB kapasiteli 7200 RPM sabit sürücü tüm bu gücü destekliyor. Ek olarak, Killer DoubleShot Pro en hızlı ağ bağlantısını otomatik olarak seçip (Ethernet veya kablosuz) ve standart trafik diğerine gönderilirken yüksek önceliğe sahip tüm trafiği bu ara birime gönderiyor. Bu da en yüksek önceliğe sahip trafiğin her zaman en hızlı ve en güvenilir bağlantıda olmasını garanti ediyor. Thunderbolt 3, Thunderbolt’u 40 Gbps’e kadar hızlarda USB-C’ye getiriyor.

Yoğun oyun oturumları sırasında performansın bozulmaması için aşırı sıcaklığı dışarı atan bilgisayar, aynı zamanda 5 sistem fanı (3 ultra ince AeroBlade metal fan dahil olmak üzere) ve 9 ısı borusu içeren gelişmiş bir soğutma mimarisine sahip. Cihaz aynı zamanda biriken tozları dağıtan ve ısının dağıtılmasını kolaylaştıran Acer Dust Defender ve yoğun kullanım sırasında fazladan soğutma performansı sağlamak için fanların hava akışını ayarlamak amacıyla kullanılabilen Acer CoolBoost uygulamalarını barındırıyor.

Mekanik Klavye

Tam boy mekanik klavyesi 16,7 milyon renk seçeneği sunarak kişisel olarak programlanabilen arkadan aydınlatmalı Cherry MX Brown tuşlarına sahip. Müşteriler aksesuar kitini kullanarak siyah W, A, S ve D tuşlarını açık mavi olanlarla değiştirebilirler. Benzersiz bir sayısal tuş takımı ters çevrilerek bir Precision Touchpad’e de dönüştürülebilir.

Aksiyonu hayata taşıyan Predator 21 X yüksek duyarlılığa sahip kaliteli sesler sunan yeni bir 3 yönlü (tiz, orta aralık, alçak frekans) ses tasarımı barındırıyor ve tam spektrumlu ses üretimi için 4 hoparlör (2 tiz, 2 orta aralık) ve 2 subwoofer ile destekleniyor.

Ön yüklü Acer PredatorSense yazılımı kullanıcıların hız aşırtma, aydınlatma ve fan kontrolü dahil olmak üzere tüm oyun deneyimini tek bir merkezi ara yüzden kontrol edebilmelerine ve özelleştirebilmelerine izin veriyor. Ek olarak, dahil edilen Xsplit Gamecaster yazılımı oyuncuların Twitch ve Youtube kanallarında videolarını kaydetmelerini, düzenlemelerini ve canlı yayınlamalarını kolaylaştırıyor.

Klavyenin hemen üzerinde sağ tarafta bulunan metal bir bakım paneli RAM modüllerine ve 2.5 inç bir sabit sürücüye erişim sağlamakta. Bu dizüstü bilgisayar panel üzerinde mavi bir ejderha grafiği ile gönderilmekte veya 24 grafik, 13 ülke bayrağı ve işlenmiş isimler ile kişiselleştirilebilmektedir.  Ayrıca, ilk 300 dizüstü bilgisayar, panellerinin üzerinde bir sınırlı üretim seri numarasına sahip olacak!

Güvenli nakliye ve depolama için Predator 21 X bilgisayarı ve aksesuarlarını güvenli bir şekilde koruyan özel bir ultra dayanıklı sert koruyucu ile gönderilmekte.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Predator 21 X Kuzey Amerika’da 8,999 $’dan ve Ekim ayında EMEA’da 9,999 €’dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecek.

Temin edilebilirlik, ürün özellikleri ve belirli pazarlardaki fiyatlar hakkında bilgi için, lütfen www.acer.com aracılığıyla size en yakın Acer ofisi veya yetkili satıcısı ile iletişime geçiniz.

 • ‘Hasan Dura’

  Akif peköz adlı yeni moderatörünüz yasaklı siteyi kendisi önce beğenip paylaşanın ben olmam sebebi ile beni banlayarak ne kadar adil ve tarafsız! olduğu şüphelidir.Gerçekten adil olmak istiyorsa kendisine tavsiyem yasaklı siteyi beğendiği içinde kendi kendini banlasın.

  https://www.technopat.net/sosyal/konu/dell-inspiron-7567-3999tl.441497/

  https://www.technopat.net/sosyal/konu/5000-tl-gamebook-oenerisi.441737/#post-2474212

 • Mod. kuralları uyguluyor: https://www.technopat.net/sosyal/konu/gold-bilgisayar-iflas-etti.285499/ ve https://www.technopat.net/sosyal/konu/gold-ve-hizlial-yasaklanmistir.269694/page-4 özetle şahsi kin gütmeniz hoş ve uygun değil. Moderatörün bir kural ihlali de paylaştığınız görüntüde yok.

 • ‘Hasan Dura’

  Burda yasaklı site paylaşımını beğenmiş daha ne olsun. Beğenilen paylaşım önerilmesinde mahsuru olmayan site anlamına gelmez mi Ali Güngör? Üstteki siteyi ne olur ne olmaz düzenler diye upload ettim. Aslı alttadır. Benim hiçbir kimse ile şahsi bir münakaşam bu zaman kadar olmadı olmayacaktırda ayrıca belirteyim.

  https://www.technopat.net/sosyal/konu/dell-inspiron-7567-3999tl.441497/

 • Evet burada gördüm şimdi ne kastettiğinizi. Böyle durumlarda raporlayıp “bu site yasaktır kaldırmamışsınız” demeniz yeterli. Raporlar üzerinden logları görebiliyoruz.

 • ‘Hasan Dura’

  O zaman cezamın kaldırılmasını talep ediyorum sizden madem raporlanması icap ediyor. Ben üzerime düşeni yaptığıma inanıyorum.

 • Rapor için teşekkürler ancak uyarı süresi geçtikten sonra sosyalde belirtmeniz yararlı olur. Neden? Zira Acer kavisli laptop ile sizin konunuzun alakası yok.

 • ‘Hasan Dura’

  Moderatör haksız yere cezalandırdığı ortada değil midir? Ben hergün hangi sitenin yasaklı olduğunu moderatöre raporlayacaksam moderatör ne işe yarar? Moderatör kendi geçmiş tasarrufunu unutup bana keyfi ceza uygulamıştır. Ceza süremin bitmesini beklemem adil değildir.

 • Ömer Kadıoğlu

  acer in türkiye teknik servisi böyle olduktan sonra isterseler uçan makine yapsınlar farketmez…

 • fat

  kardeşim ben hep diyorum ! bir satış açıyorsun veya yorum yazıyorsun pat cezalandırıldın!neymiş tr dil kuralları yok kalın yazmayın vs…kardeşim siz türk dil kurumu deilsiniz, ayrıca yineliyorum adam ilan açıyor kalın yazma ve büyük harf butonları orda duruyor kaldır kardeşim onları ordan ozaman senin kurallarına göre yazmış olsun.saçma sapan hiçbir sitede olmayan kurallar var !onun içinde forumları bomboş bu sitenin!

 • Aykut Özder

  Bunu almam için kaç organımı satmam lazım doktor?

 • Names

  O kadar kötümü ?

 • Ömer Kadıoğlu

  2012 da bi laptop gönderdim kulaklık soketi çatlak temasssızlık yapıyor bana söyledikleri cevap şu ‘anakart değişecek’ 2014 de bi laptop kasası sordum ‘maalesef elimizde yok bekliyoruz yurt dışından gelecek’ bu firmadan ne beklersin