Kingston, KC1000 NVMe PCIe SSD Modelini Duyurdu

In Bülten, Haber by Berker Güngör1 Comment

Haziran ortasında piyasaya çıkacak olan M.2 NVMe PCIe SSD, SATA tabanlı SSD modellerine göre 2 kattan daha hızlı ve 7200RPM sabit disklere göre ise 40 kattan daha hızlı çalışıyor.

Bilgisayarlarını yoğun kullananlar için üretilen KC 1000, yüksek çözünürlüklü video kurgusu, veri görselleştirme, oyun oynama ve geleneksel depolama çözümlerinin veri talebine ayak uyduramadığı diğer yoğun veri yükü ortamları da olmak üzere, yüksek kaynak kullanımı gerektiren tüm uygulamalarda en düşük gecikme süresiyle performans artışı sunuyor.

Saniye başına 290,000 IOPS’a kadar işlem yapabilen KC1000, 240GB, 480GB ve 960GB kapasite seçenekleriyle Haziran ortasından itibaren satışa sunulacak. Yüksek performanslı SSD, PCIe Gen3 x4 arayüzünü ve en son NVMe protokolünü destekliyor.

Hızlı boot ve yükleme hızının yanı sıra sıralı okuma/yazma performansında da artış sunan KC1000, geliştirilmiş dayanıklılık ve enerji verimliliğini de beraberinde getiriyor. Kingston’ın yeni SSD’si, aşağıdaki alanlarda anında ve yüksek seviyede performans iyileştirmesine ihtiyaç duyan kullanıcılar için iyi bir çözüm sunuyor.

Kingston KC1000, 2 yıl sınırlı garantiyle satışa sunuluyor.