Anasayfa Video Samsung CHG70 HDR Monitör: İlk Bakış

Samsung CHG70 HDR Monitör: İlk Bakış

İlk bakış videomuzda HDR teknolojisi ile gelen Samsung CHG70 oyuncu monitörünü kutusundan çıkartıyoruz…

Quantum Dot, kavisli, FreeSync destekli ve HDR… Son dönemin en yeni teknolojileri bu monitörde bir arada. Bunların yanında oyuncu monitörlerinde aradığımız yüksek yenileme hızı ve düşük tepki süresi de mevcut: 144 Hz ve 1 Ms. 1440p çözünürlükteki 27 inçlik monitörün ince bir çerçevesi, 26.9 inç alanı var. Bunlar CHG70’in dikkat çeken anahtar özellikleri.

CHG70’te sunulan özellikler, monitör dünyasında heyecanla bekleniyordu. Bu model özellikle Samsung kavisli monitör ailesinin bir sonraki nesli için anahtar nitelikte.

CHG70’e piyasaya çıkışından önce ulaştık. İlk videomuzu hazırlarken internette CHG70 hakkında neredeyse hiç bir bilgi yoktu. Bu monitör ile oyuncu monitörlerinde HDR tecrübesini sizlere aktarabileceğiz. Önce temel özellikleri paylaşıyor ve kutudan çıkartıyoruz.

00:05 – Quantum Dot, Curved ve HDR bir arada.
00:16 – HDR nedir?
High Dynamic Range çok daha gelişmiş bir görüntü demek. Daha karanlık, daha aydınlık, daha renkli…
01:03 – Temel özellikler.
01:30 – Kod isimler.
LC27HG70QQKXKR – Curved LED – C27HG70QQ
01:40 – Kutu tasarımı.
01:48 – Kutu açılışı ve stand ayağının montajı.
02:19 – Kutu içeriği.
Kablo gizleyici, arka braket, disk, güç kablosu, adaptör, HDMI, DisplayPort, USB 3.0 kabloları.
02:35 – 100 Watt adaptör.

Ek olarak kutu içerisinden çıkan CD’deki bilgileri de paylaşıyoruz. C32HG70QQ modelini de burada görüyoruz.

İnceleme için sorularınızı bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz…
İngilizce video için tıklayın…

 • Volkan Erhan

  En son kısmı çok hızlı geçmişsiniz ;
  Sanki birdahaki bölümde kutuya geri koyma video’su olcakmış gibi hissettim

  Şaka bir yana incelemesini de bekliyoruz.

 • Bir an evvel testlere başlamak istiyorduk zira HDR özelliklerini heyecanla bekledik :)

 • Hasan Akın

  İnceleme de isteriz.Bu arada çalan müziğin adı nedir?

 • ali

  bu monitorun 4k li modeli var mi?Internette bir cevap bulamadim.

 • huseyin murteza

  bunu 32sini duyduydum 27side oldunu duymak züper miş
  moniütör alcaktım ilacım geldi

 • huseyin murteza

  valla sizele gurur duydum dünyada başka videosu yok züpersiniz

 • huseyin murteza

  pc de hdr birkaç oyun var
  Dragon dogma dark arisen
  resident evil 7
  mass effect andromeda
  bildiğim bunlar

 • PS4 Pro da HDR destekli bakalım nelerde daha iyi etki göreceğiz.

 • Şu an bilgisi gelmedi, bakalım.

 • İnceleme gelecek :)

 • Yakında çıkacaktır muhtemelen, erken eriştik bu modele.

 • Halil Yalçın

  monitörün freesync desteği varmı?

  Not: makale kısmında yazılmış. yeni gördüm. freesync varmış. :)

 • Benker

  Bugüne kadar ya IPS ya da TN panel diye bir ayırım oluyordu.Sonuçta da renk kalitesi ile tepki süresi arasında tercih yapmak durumunda kalıyorduk.Şimdi burada tepki süresi ok. fakat renk kalitesi ve görüntü açıları bakımından bunu nereye koyacağız? Quantum Dot olunca IPS kalitesi ile nasıl kıyaslanır acaba?

 • esat

  başka video ararken bir de Recep ve Ali hocamızın ingilizce versiyonunu da keşfettim.
  TECHNOPAT THİS İS A WORLD WİDE COMPANY :)
  şaka bir yana çok güzel olmuş iki video da..

 • Mehmet Kemal Cansevdi

  Q.Dot ile HDR yeni ve birbirinin muadili teknolojiler. Bunların amacı resim kalitesini arttırmak ve görüntüyü olabildiğince canlı yapmak. ips , qdot karşılaştırması olamaz çünkü birisi panel diğeri her hangi bir panelde kullanılan teknolojiyi ifade ediyor. Q.Dot ips panelşlerde kullanılabildiği gibi VA paneşllerde de kullanılabiliyor.

 • Benker

  Demek ki bu teknolojiler kullanıldı diye TN veya VA panellerin renk kalitelerinin arttığını varsayıyoruz.Peki görüntü açıları konusunda durum nedir?
  Bunlara yandan bakıldığında hala renklerde bozulma olabiliyor mu, bu açıdan standart IPS panel kalitesiyle karşılaştırılamaz mı?

 • Curved yani kavisli monitörlerde Samsung genellikle kendi üretimi olan VA panelleri kullanıyor. Zaten kavisli monitörde eski tarz TN olmaz, yan açılar önemli. Ayrıca yeni nesil paneller gerekiyor zira HDR için daha yüksek ve canlı renk kalitesi ile yüksek karşıtlık gerekiyor. Quantum Dot bir panel üretim teknolojisi, ışık kaynağında fosfor kaplama yerine bu tekniği kullanarak üretim yapıyorlar; bu da daha saf beyaz ile daha güçlü renkler sağlıyor. Yüzde 125 sRGB ile renk gamutu daha geniş. Özetle yeni nesilde işler daha kapsamlı, TN ve IPS türevi temel ayrımı devam etse de artık yeni VA (IPS) türevi paneller bunun ötesinde özellikler ile geliyor ve çok daha hızlı geliyor. Maliyete göre teknik ayrımlar elbette devam edecek.

 • Hakan Kara

  Sorduğum sorunun neden silindiğini merak ettim doğrusu? Halbuki sponsorunuzu sıkıştıracak bir eleştirimde yoktu hani. :) Olmadı siz söyleyin, ben onları sorayım size tekrardan.

 • Benker

  Yanıtlar için teşekkürler.

 • Hangi yorumunuz silindi bilmiyorum. Küfür ya da bu tarz bir tavır içeriyorsa doğaldır. Tavrınızı düzelterek gelebilir, ya da kendi bildiğiniz yoldan gidebilirsiniz.

 • oğuzhan

  İncelemelerinizi seviyorum ama lütfen tüm ayrıntılarıyla inceleyebilirseniz eksilerini artılarına deginirseniz çok sevinirim mesela satış sonrası destek konusunuda ele alabilirsiniz bende vatan bilgisayardan samsung cfg70 24″ 1920×1080 144hz bir monitor aldım. Ancak monitorde 3 adet ölü pixel ve leke vardı buna ragmen monitorun degişimi yapılmadı tamir edilmek istendi bende thh ye vermek zorunda kaldım. Samsungu görüntü teknolojileri anlamında oldukça iyi buluyorum ancak fabrika kalite kontrol ünitesini geliştirmeli ve Türkiye servisini iyileştirmeli diye düşünüyorum. Saygılar.

 • Hakan Kara

  Ne küfürü hocam, kime ne diye küfür edeyim. Üç maddelik, bu alan ile ilgiyi çok merak ettiğim soruları yazmıştım. Gönderdikten sonra sayfada da gözüktü. Sonra,cevap için baktığımda göremedim..Sormak istediğim nokta:
  Qdot, VA, HDR, GSYNC,144HZ, 2K, 24 veya 27 inçlik monitörlerden bir haber var mı acaba? Her türlü kombinasyonları denediler, şöyle bir premium ürünü çıkarmadılar gittiler.

 • Bu panel zaten Quantum Dot, VA panel, 144 Hz, 2K ve 27″. Bu durumda tek eksik G-Sync kalıyor ki Samsung bu yıl G-Sync monitörlerini de çıkarabilir.

 • Hakan Kara

  Anladım hocam, çok teşekkürler. İncelemeyi merakla bekliyorum. :)

 • Furnka

  Öncelikle tebrik ederim dünyada başka bir yerde bu ürün hakkında bilgi yok. Yabancı sitelerde de videonuz paylaşıldı. Sanırım Çin’de satışa çıkmış. Buralara gelmedi hala. Uzun zamandır beklediğim, takip ettiğim bir üründü. Birkaç sorum olacak.
  1- Kapsamlı bir inceleme ne zaman gelecek. Yaptığınız ilk bakış videosunda hemen hemen kayda değer bir şey yok. Samsung mu bazı şeyleri gizli tutmak istiyor hiçbir yerde incelemesi yok
  2- Amazon’da satışına ne zaman başlanır. Net bilgi olmasa da beklentiniz ne yönde
  3- Fiyat beklentiniz nedir ? 600-700 dolarlar mantıklı beklentiler mi ? Yoksa ulaşılamaz 1000 dolar civarı mı olacak ?
  4- Kutuda veya monitörde herhangi bir freesync 2 ibaresi bulunuyor mu ? Monitör voltronu oluşturmuş ama hdr özellikleri ne kadar gerçek ?

 • ÇAĞLAR Atilgan

  Bu video kullanılmıyor demekte ve izleyemiyorum acaba bende mi bir sıkıntı var ?

 • Kötü olmuş. Samsung servisi benim için bugüne kadar hep sorunları güzelce çözdü. Hatta kendi hatam olan ekranı kırık laptopun çerçevesini ücretsiz değiştirdi (ekranı ben yenilemiştim).

 • 1. Ürün hakkında gereken bilgileri bekliyoruz biz de. Üreticinin vermediği bazı bilgileri ölçmek mümkün değil.
  2. Bu ay satışa çıkacak diye düşünüyoruz.
  3. 600 dolara şu anda zaten piyasada SDR monitörler var. Bu ürün HDR. 800 dolar altı olacağını düşünmüyorum, ülkemizde tabi.
  4. FreeSync 2 konusu netleşmedi lakin FreeSync 2, FreeSync 1 + HDR + Düşük Input Lag gibi. İncelemede değineceğiz.

 • Bir sıkıntı yok. Video tekrar yayına girecek yakında…

 • Kadircan Akıncı

  videoya ne oldu giremiyorum

 • Furnka

  Ben de son bilgilerimle yazayım. 10 haziranda amazon.co.uk’a geliyor. 32 inç versiyonu 650 pound yani fiyatı ucuz gibi. 27 inç olanı amazon.de’de en fazla 700 euro olur gibi. 700 euro da az değil ancak rakiplerine göre iyi. Tr fiyatları uçuk olacaktır ona şüphe yok.
  1000 nite çıkabileceğine ihtimal vermiyorum. 10 bit qled ve va panele yaslanarak ortalama bir hdr performansı verecek sanırım.

 • oğuzhan

  Keşke bende de sizde ki gibi müşteri memnuniyeti ve çözüm odaklı olsalardı. Ürünü aldığım gün servise göndermek zorunda kaldım hiç kullanamadan Vatan Bilgisayar aracılığıyla yetkili servisi destek bilişime monitör 2 defa gidip geldi hiçbir işlem yapılmadan üstelik orijinal adaptörumü de destek bilişim kayıp etti. Vatan Bilgisayar teşhir ürününün adaptörünü verdi. Samsung’un kendi yetkili servisi evime kadar geldi ölü pixel olduğunu da teyit etti. Ama paneli söküp başka panelle değiştirmek istedi şimdi ben nereden bileceğim taktığı panelin benim panelle aynı kalitede olduğunu veya fabrikasında ki kadar iyi montaj edebileceğini zaten adaptörü de farklı daha yeni aldığım ürün 4 tekeri farklı toplama şahine dönecek bu nedenle tamiri kabul etmedim. Siz benim yerimde olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz Recep Bey. Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Saygılar.

 • Nadsiro Maltriax

  Tvlerde 5ms 60 hz koysalar daha ucuza geliyor 4k 50inç hdr 3000tl. Şahsen oyun amaçlı monitörlerde 144hz 1440p g-sync benim için daha öncelikli.

 • Pingback: Fall Creators Update ile Windows 10'a Gelecek En İlginç Özellikler - Technopat()

 • Pingback: Windows 10 Yapı 16215 ile Gelen Yeni Özellikler - Technopat()

 • huseyin murteza

  FHG70 27İNÇ 599dolar
  CFG70 32İNÇ 699dolar
  olarak gelmesi muhtemel olacak
  birde fantastik CFG90 var 1450dolar larak gelicek gibi

 • Hakan Kara

  Tam inceleme videosu ne zaman gelir acaba? 1 hafta oldu, olmadı canlı yayın açın hep beraber inceleyelim. :)

 • FaTaL1Tr

  Arkadaşlar samsung’un bu modeli 10 bit panel mi ?

 • Ali Kaan

  Türkiyeye ne zaman gelir acaba ve 0 ölü piksel garantisi olur mu? Üst seviye bir sistem topluyorum ve Asus MG279Q almaktan 5 ölü piksele kadar kabul etmemeleri yüzünden vazgeçtim ve bu monitörü bekliyorum.

 • Yusuf Taylan Çelik

  abi iyi günler. arkadaki stand çıkabiliyor mu yoksa sadece kutudan çıktığı kadar mı ayrılabiliyor ?

 • Fiyatı nedir acaba sanal kart paykasa ile satın alabiliyormuyuz yurt dışından.

 • Hakan Kara

  CHG70, 27 inç modelinin nvidiacılar için olan gsyncli modeli gelse çok güzel olacak. Lakin hep freesyncli geliyor. Valla bu gidişle nvidia ekran kartını satıp amdye geçeceğim. Nedir bu ya hem, gsyncli ürün bulunmuyor hemde fiyatları çok arttırıyor.

 • huseyin murteza

  amd dönmeyi düşünüyorum bende çünkü freesync monütörlerin fiyatı gsync monütörlere göre baya uygun :)

 • Hakan Kara

  CHG70 27 inç, 600 dolar dersek. 150 dolar gsync alsa, 150 dolarda vergi vs. 900 dolar desek. 3170 civarında. Düz hesap 3500tl civarında olur diye düşünüyorum. Oda yurtdışından alınırsa, Trde direk 4000tlden çıkar, hatta daha fazlada olabilir. 24 inç olsa, aynı özellikte belki biraz daha uyguna gelir gibi. Lakin 2kda 24 inçi kimisi önermiyor nedense.

 • Fatti

  freesync 27″ 2k monitör için 800$ pahalı, o fiyata gsync alınır, hdr diye fiyatı şişirmenin bir anlamı yok, hdr desteği olan oyun yok doğru düzgün.

 • huseyin murteza

  pahalı doğru ama 10bit paneli bir 2k monütör hdr gelince palanıyor :)

 • Skinner Sweet

  32 inç olanına 4K koysalarmış, PS4 Pro ve Xbox One X için iyi bir monitör olabilirmiş.

 • Hakan Kara

  Halen tam incelmesi çıkmadı mı ya bunun..Niye bu kadar bekledi, en azından bir açıklama yapsanız hani??