PlayStation Plus Abonelik Rehberi

PlayStation Plus Abonelik Rehberi

In Makale, Oyun, Pratik, Video by Ali Güngör8 Comments

PlayStation Plus nedir? Ne işe yarar? Abone olmak yararlı mıdır? Bu soruları ve daha fazlasını yanıtlarken kendimiz abone oluyor, adım adım süreci, artıları ve eksileri görüyoruz…

PlayStation oyunlarını mağazadan kutulu olarak alıp oynayabildiğimiz gibi, PlayStation Store üzerinden de dijital olarak alıp oynayabiliyoruz.

Ancak mağaza üzerindeki fiyatlar, aylık abone olan PlayStation Plus üyeleri için çok daha iyi. Pek çok oyunun fiyatında, aylık abonelik ücretinden daha büyük bir indirim var. Bu aslında temel artı.

Diğer nokta ayda 2 adet ücretsiz oyunun sunulması. Yıllık abonelikte 24 PlayStation oyunumuz oluyor. Bu oyunların her biri bizim hayal ettiğimiz, en son, en yeni, en pahalı oyunlar değil; eksisi burada yani doğrudan biz belirlemiyoruz oyunları. Bazı ayın seçimlerini oyuncular çok beğeniyor, bazı aylar verilen oyunlar daha az beğeniliyor. Ancak sonuçta aralarında çok güzel inciler var, ayrıca daha çok oyun, daha farklı deneyimler demek. Uygun fiyatlı oyunlar için bile kazançlı bir durum.

Geneli bırakıp kendi deneyimimize geçersek, Alienation ve Tales from Borderlands gayet güzel oyunlar. Ayrıca geçici bir kampanya olan Star Wars: Battlefront Ultimate Edition’u yakaladık. Sadece bu oyun tek başına 12 aylık abonelik ücretine satılıyordu. Rehberi hazırlarken kodumuz gelmemişti ancak devamında kodumuz elimize ulaştı.

Burada bir uyarıda bulunalım: Ayarları değiştirmezseniz aboneliğiniz otomatik yenilenir. Yenilensin istiyorsanız, memnunsanız dokunmanıza gerek yok.

Aboneliği bitirirseniz PlayStation Plus ile eriştiğiniz ücretsiz oyunları tekrar abone olana kadar oynayamıyorsunuz. Ancak elbette dijital olarak satın aldığınız oyunları oynamaya devam edebiliyorsunuz.

Bir de ayın ücretsiz oyunları geldiğinde indirmeyi başlatmanız, kütüphaneye eklemeniz gerekiyor. Sonra indirmeyi yarıda kesebilir ya da dosyaları silip istediğiniz zaman tekrar ekleyebilirsiniz.

Bunlara ek olarak Sony’nin uyarılarını, kampanya şartlarını okumayı unutmayın. Kısa süre sonra tamamlanacak olan Battlefront kampanyasına da buradan ulaşabilirsiniz…

İyi eğlenceler…

PS4 Pro Özellikleri ve Fiyatı…

PS4 ve PS4 Pro Farkları…

PS4 ve PS4 Pro için Sabit Disk Değiştirme Rehberi…