Anasayfa Haber 10.5 ve 12.9 İnçlik Yeni iPad Pro Modelleri Tanıtıldı

10.5 ve 12.9 İnçlik Yeni iPad Pro Modelleri Tanıtıldı

10.5 ve 12.9 inçlik yeni iPad Pro modeleri, WWDC etkinliğinde en çok ilgi çeken ürünlerden oldular.

Beklenildiği gibi Apple, dün gerçekleşen WWDC etkinliğinde yeni iPad Pro modellerini de tanıttı. 10.5 inç boyuta sahip olan yeni iPad Pro, daha ince çerçeveye sahip bu nedenle daha şık bir görünüm yakalanmış. Çerçeve boyutu önceki modellere göre %40 azaltılmış. Bu sayede ekranda klavye tam boyutta görünebiliyor. Apple ayrıca 12.9 inçlik iPad’i güncelleyerek yeniden satışa sunuyor. İki model de A10X Fusion yongasından güç alacak.

Yeni iPad Pro’ların ekranları sadece daha büyük olmakla kalmıyor, teknolojileri de daha yeni. En göze çarpan özellik ise ekran yenileme hızının 120 Hz değerine kadar çıkabiliyor oluşu. Bu sayede kullanıcılar çok daha pürüzsüz bir görüntü elde edecekler. Cihaz üzerinde Apple Pencil ile çizim yapma performansı da haliyle gözle görülür bir şekilde artacak. Yeni ekranlar ayrıca %50 daha parlak True Tone özelliğini taşıyor. Ekran yenileme hızlarını 120 Hz değerine kadar artıran teknoloji ise “ProMotion”.

Yeni iPad Pro’lardaki dinamik yenileme hızları kullanıcılar tarafından değiştirilebiliyor. Bu seçenekler arasında 24 Hz, 48 Hz ve 120 Hz seçenekleri mevcut. Kullanıcı isterse, batarya ömrünü uzatmak için ekran yenileme hızını düşürebilecek. Yeni cihazlarda kullanılacak olan A10X Fusion yongası da CPU ve GPU performansını en az %40 artırıyor. Tabletlerin kameraları da iPhone 7’de kullanılan sensörler ile değiştirilerek kalite artışı yakalanmış.

Apple’ın açıklamalarına göre yeni iPad Pro modellerinin performansı, masaüstü bir bilgisayarla eşdeğer sayılabilir. İki yeni iPad modeli de 64 GB ile başlayan ve 512 GB değerine kadar giden bir yelpazede satışa sunulacak. Apple ayrıca yeni poliüretan ve deri kılıfları da iPad Pro’lar ile birlikte piyasaya sürecek.

İlginizi çekebilir: Parmak İzi Sanıldığı Kadar Güvenli Değil