AIDA64 v5.92 Çıktı

In Haber by Mehmet Melik ArslanLeave a Comment

AIDA64’ün yeni sürümü 5.92 yayınlandı. İşte yeni sürümle gelen özellikler.

Yeni nesil CPU ve GPU destekleri

Yeni sürümle birlikte AIDA64, Intel’in yeni nesil Skylake-X ve Kaby Lake-X işlemcilerinin benchmark testleri için optimize edildi. Hem AMD hem de NVIDIA tarafından tüm grafik işlemciler (GPGPU olanlar da dahil) yeni sürümde destekleniyor.

Intel’in 7. nesil işlemcileri için 64 bit benchmark testleri AVX2 ve FMA ile optimize edildi. Intel X299 “Union Point” yonga setinin ve Intel’in yeni işlemcilerinin entegre bellek kontrolcülerinin bilgileri eklendi. AIDA64 benchmark testleri ve Sistem Stabilite Testi gibi testler, Advanced Vector Extensions 2 (AVX2) ve Fused Multiply-Add (FMA) yönergelerini kullanarak çalışacaklar. Aynı zamanda AES-NI donanım hızlandırma özelliği de bu testler sırasında kullanılacak.

En güncel donanım teknolojileri

Çok çekirdekli OpenCL GPGPU benchmarkları, grafik işlemci, OpenGL ve GPGPU detayları, sıcaklık bilgileri ve fan hızları gibi birçok bilgi de yeni nesil GPU’lar için eklendi. Bunların içinde AMD Radeon RX 500 serisi, nVIDIA GeForce GT 1030, GeForce MX150, Titan Xp de bulunuyor. Aynı zamanda AMD, Intel ve NVIDIA grafik hızlandırıcıları için Vulkan grafik hızlandırıcı tanıları da eklenen özellikler arasında. NVMe 1.3 ve WDDM 2.2 de bu sürümde destekleniyor. AMD Ryzen 5 ve Ryzen 7 işlemcileri için de var olan destek daha da geliştirilmiş. Areca RAID kontrolcüleri desteği de daha geniş bir şekilde sunuluyor.

RGB LED Klavye ve Fare Desteği

Halihazırda var olan AIDA64 RGB LED modülü, Corsair K55 RGB LED model klavye ve Corsair Glaive RGB LED mouse modelini destekleyecek şekilde güncelleştirildi. RGB cihazların işlemci ve bellek kullanımı, ağ trafiği, sıcaklıklar, voltajlar, fan hızları ve güç tüketim değerleri yeni sürümde görüntülenebilecek.

Aşağıdan yeni sürüme dair ekran görüntülerine bakabilirsiniz.