iPhone 8 Tamamlanmış Tasarım Videosu Sızdı

In Haber by Mehmet Melik Arslan11 Comments

iPhone 8’in son halini, tamamlanmış tasarım detaylarını gösteren oldukça yüksek kaliteli bir video, basına sızdırıldı.

iPhone 8 Apple’ın yeni amiral gemisi olacak ve hakkında oldukça fazla söylenti dolaşan iPhone 8’in final tasarımı internete sızdırıldı. Telefon, şimdiye kadar hakkında söylenenleri doğruluyor. Daha önce çıkan görüntülerinin aksine, arka kamerada biraz daha farklı bir tasarım var. Ancak ön tarafın tasarımı birebir aynı olmuş.

Doğru sızıntı haberleriyle bilinen Twitter’daki @onleaks hesabı tarafından iPhone 8’in yüksek çözünürlüklü bir videosu yayımlandı. Yüksek çözünürlüklü diyoruz, çünkü genelde bu tür sızıntılar düşük kalitedeki fotoğraflarla birlikte haber olur. Ancak bunda her türlü detayı görebilmek mümkün.

iPhone 8 Özellikleri

Cihaza baktığımızda, ilk önce ön ve arkada cam gövde kullanılmış olması dikkatimizi çekiyor. Daha önce de söylendiği gibi arka tarafında dikey konumlandırılmış çift kameralı bir sistem yer alıyor. LED flaş, iki kameranın ortasına konumlandırılmış. Ön tarafta ise neredeyse çerçevesiz bir tasarım kullanılmış. Çerçeve oldukça ince tutulmuş. Daha önce sensörlerin ekranın arkasına gizleneceği ve çıplak gözle görülemeyeceğine dair söylentiler olsa da görüldüğü üzere sensörler ekran arkasına değil üzerine yerleştirilmiş ve ekran alanından az da olsa eksiltiyor. Touch ID için bir Home düğmesi bulunmuyor, bu da demektir ki Apple, parmak izi okuyucusunu ekrana gömmeyi başardı.

Sözü daha fazla uzatmadan sizi iPhone 8’in tasarım videosuyla baş başa bırakalım.

Kaynak: OnLoeaks, TigerMobiles

İlginizi çekebilir: iPhone 8 Hakkında Tüm Bilinenler