Wolfenstein 2 ve Evil Within 2, 4K Destekleyecek

In Haber, Oyun by Mehmet Melik Arslan1 Comment

Xbox One X ile birlikte daha fazla oyuna 4K ve HDR desteği geliyor.

Oyun dünyasında görsel kalite günden güne artıyor ve bazı oyuncular için grafik kalitesi oldukça büyük önem taşıyor. Konsollar, bir süreye kadar grafikler konusunda PC’lerle yarışamamış olsa da güncel cihazların performansı oldukça iyi. Oyunların görsel kalitesinde şu andaki akım 4K çözünürlük ve HDR desteği yönünde. Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox One X için de bazı oyunlar bu teknolojileri destekleyecek.

Ne yazık ki şu anda konsola çıkan her oyun 4K desteklemiyor. Hatta bazı oyunlar, 4K desteklediğini söylese de daha düşük bir çözünürlükten daha yükseğe ölçeklendirme yapıyor, yani gerçek 4K desteği vermiyor.  Öte yandan Xbox One X’te 4K desteği verecek oyunlara Wolfenstein II: The New Colossus ve The Evil Within 2 de eklendi. Bu oyunların 4K ve HDR desteği verecekleri Xbox’ın resmi web sitesinde açıklandı. Ancak gerçek 4K olup olmadığına dair bir detay bulunmuyor.

Büyük yapımların 4K ve HDR desteği vermesi oyun camiası için oldukça güzel bir gelişme. Doom ve Fallout 4 de halihazırda bu teknolojileri destekleyen oyunlardan. Xbox One X henüz piyasada değil, bu sayede hem oyun geliştiricilerinin hem de Microsoft’un daha iyi görsel kalite sunmak için daha zamanı var.

İlginizi çekebilir: Xbox One X Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı