Instagram Hikayesi’nden Gönderi Nasıl Silinir?

In Makale, Pratik by Mehmet Melik ArslanLeave a Comment

Instagram Hikayesi’ne yanlışlıkla bir gönderi attığınızda bunu nasıl silebilirsiniz?

Snapchat ile başlayan günlük hikaye paylaşma furyası, tüm sosyal medyaya sıçradı ve bir anda popüler oldu. Hikayelerin en çok kullanıldığı mecra olarak ise Instagram’ı gösterebiliriz. Yalnızca fotoğraf ve benzeri medyaların paylaşılabildiği mecrada Hikayeler özelliği de bulunuyor. Bu sayede gün içerisinde arkadaşlarınızın ne yaptığını görebiliyorsunuz.

Fakat Hikaye özelliğini kullanırken bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Örneğin daha hassas içerikli gönderileri de herkese açık bir şekilde paylaşmak söz konusu olabiliyor. Tek bir kişiye yollayacağınız gönderiyi yanlışlıkla tüm takipçilerinizle paylaşmak gibi hatalar yapılabiliyor.

Bu gibi durumlarda Hikaye’den paylaşılan fotoğraf veya videonun nasıl silineceğini bilmek gerekiyor. Bu yazımızda da Instagram Hikayesi’nden gönderi nasıl silinir, onu anlattık.

Hikayeden bir gönderiyi silmek için öncelikle Instagram uygulamasını açın ve anasayfaya gelin. Yukarıda Sen yazan yere basın.

Burada sizin gün boyunca paylaştığınız hikayeler yer alacaktır. Silmek istediğiniz bir paylaşımı görüntüleyin ve sağ alt taraftaki üç nokta simgesine dokunun.

Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Yukarıdaki ekranda Sil seçeneğine dokunduğunuz zaman önce bir onay çıkacak, sonra da gönderiniz hikayenizden silinmiş olacaktır. Onay kutusu aşağıdaki gibidir.

İsterseniz ilgili hikayeye geldiğinizde yukarı kaydırarak Hikaye hakkındaki detaylı seçenekleri görebilir ve sağ üstte bulunan çöp kutusu simgesinden seçtiğiniz gönderiyi silebilirsiniz.