Xbox One Resmi lansmanında yeni konsolun ilk görüntüğü anlar

Xbox One Üretimi Durduruldu

In Haber by Mehmet Melik ArslanLeave a Comment

İlk Xbox One sürümü artık emekliye ayrıldı. Üretimi durdurulan Xbox sürümü artık koleksiyonlarda yaşayacak.

PlayStation 4’e rakip olan ve aynı zamanda oyun konsolu dünyasında önemli bir yeri bulunan Xbox One’ın üretimi durduruldu.

Xbox ismi, oyuncular arasında ayrı bir öneme sahip. Tıpkı PlayStation gibi, Xbox da oldukça köklü bir geçmişe sahip ve oyuncular arasında oldukça sevilen bir konsol ailesi.

Microsoft tarafından üretilen konsol, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü. Teknolojinin gelişmesi ve geçen yıllar içerisinde cihazın önce daha ince versiyonu olan S piyasaya sürüldü, şimdi de geliştirilip daha da hızlandırılan X sürümü bekleniyor.

Xbox One X de aslında Xbox One S sürümünün güçlendirilmiş hali. İlk Xbox One ise şu anda Microsoft’un sitesinde “tükendi” olarak görünüyor. Ancak dileyen kullanıcılar, Refurbished yani tamir edilmiş Xbox One konsolunu 200$ fiyatından alabiliyorlar. Bu tutar, şu anda piyasada olan, daha ince sürüm Xbox One S’ten 50-80 dolar daha düşük. Elinde geniş oyun arşivi olanların eski konsol sürümlerini uzun yıllar kullanmaya devam ettiği de bilinen bir gerçek. Yani Xbox One bitse de, ortadan kaybolmayacak.

Konsolda oyun sevenler ve Xbox tercih eden kullanıcılar, şu anda Xbox One X’i bekliyor. 9 Ekim’de piyasaya sürülecek konsol, şimdiye kadar oldukça fazla ön sipariş talebi aldı. 500 USD ön sipariş fiyatı olan Xbox One X’in ülkemizdeki fiyatının 2900 TL olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Xbox One X Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı