Anasayfa Haber Nokia, Tamamen Android 8 Kullanacak

Nokia, Tamamen Android 8 Kullanacak

Giriş seviyesi Nokia 3 dahil, tüm Nokia telefonlar Android Oreo güncellemesini alacak.

Nokia, giriş seviyesi telefonları da dahil olmak üzere tüm akıllı telefonlarını Android’in son sürümü olan Android 8.0 Oreo’ya geçirecek. Nokia, kısa bir süre önce amiral gemisi modeli olan Nokia 8’i piyasaya sürdü. Biz de HMD’nin resmi etkinliği için Londra’daydık.

Yetkililer, Nokia 8’in kısa bir süre sonra Android 8’e geçeceğini ve hem yazılım, hem de güvenlik güncelleştirmelerinin aylık olarak yapılacağını belirtmişti. Konu hakkındaki yeni duyuru ise HMD Global’in ürün sorumlusu Juho Sarvikas’ın Twitter’da yaptığı bir gönderiyle ortaya çıktı. Bu bağlamda Nokia 3 dahil Nokia’nın yeni nesil tüm telefonları Android 8.0 Oreo güncellemesini alacak.

Nokia henüz bu güncellemenin ne zaman geleceği konusunda kullanıcılara kesin bir bilgi vermedi. 21 Ağustos 2017’de piyasaya resmen sürülen Android Oreo, şu ana kadar yalnızca Google’ın kendi cihazları olan Pixel ve Pixel XL için yayınlandı. Öte yandan Nokia’nın yeni nesil telefonlarında saf Android deneyimi sunduğu düşünülürse, diğer firmaların ürünlerine oranla güncellemenin Nokia’nın modellerine daha hızlı geleceği söylenebilir.

İşin güzel yanı, giriş seviyesine hitap eden Nokia 3’ün de bu güncellemeyi alacak olmasıdır. MediaTek yonga kullanarak diğer Nokia modellerinden ayrılan Nokia 3, son olarak Android 7.1.1 güncellemesini almıştı. Fakat bu biraz uzun sürmüştü.

Öte yandan Essential, Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, OnePlus, Samsung, Sharp ve Sony firmalarının yıl sonuna kadar Android 8.0 Oreo destekli telefonlar çıkaracağı ve var olan cihazlarında güncellemeler yapacağı da geçtiğimiz günlerde Google tarafından resmen açıklandı.

İlginizi çekebilir: Nokia 8 Kutu İçeriği