Anasayfa Makale Facebook Uygulamasını Kullanarak Wi-Fi Bulma Rehberi

Facebook Uygulamasını Kullanarak Wi-Fi Bulma Rehberi

Facebook ile nerede ücretsiz bir kablosuz ağ noktası olduğunu öğrenmek mümkün.

Dışarıda olduğunuz bir gün içinde bir Wi-Fi noktasına ihtiyacınız olabilir. Her türlü işlemi mobil veriden halledilebilecek olsak da, bazen kablosuz ağa ihtiyaç duyulabilir. Facebook’un bunun için bir çözümü var. Civarda herhangi bir kafeye girip kablosuz ağ var mı diye sormak yerine, bu bilgiyi cep telefonunuzdan edinmek mümkün.

Akıllı telefon kullanan neredeyse herkesin Facebook hesabı da bulunuyor ve haliyle telefonlarında Facebook uygulaması da bulunuyor. Siz fark etmeseniz bile, Facebook uygulaması içinde birçok mini uygulama barındırıyor. Wi-Fi Bul uygulaması da bunlardan biri. Etraftaki kablosuz ağ bağlantısı sunan kafe, kütüphane ve benzeri yerleri gösteren uygulama, bunu sizin konumunuzu kullanarak yapıyor.

Wi-Fi Bul ile Kablosuz Ağ Bulma

Öncelikle telefonunuzda Facebook uygulamasını açın ve sağ üstte bulunan üç çizgi simgesine basarak menüye girin.

Alt tarafta Uygulamalar kısmını görene dek aşağı inin.

Tümünü Gör seçeneğine dokunarak mini uygulamaların hepsini görüntüleyin. Açılan ekranda alt taraflara doğru inerken Wi-Fi Bul servisini göreceksiniz.

İlgili alana dokunup girdikten sonra uygulamanın ilk ekranı sizi karşılayacak. Burada etkinleştirme yapmanız gerekiyor. Eğer Facebook’a daha önce konum erişimi için izin vermediyseniz, burada vermeniz gerekiyor ki etrafınızdaki noktaları size gösterebilmeli. Sonradan kapatabilirsiniz.

Etkinleştirdikten sonra civarda ücretsiz kablosuz ağ hizmeti sunan yerleri göreceksiniz. Bu yerlerde sunulan kablosuz ağ hizmetleri, kendilerinin işletme hesapları tarafından doğrulanıyor, bu yüzden yanlış olma ihtimali oldukça düşük. Eğer isterseniz harita şeklinde de görüntüleyebilirsiniz. Onun için de sağ üstteki Harita yazısına dokunmanız gerekiyor. Sonrasında karşınıza şöyle bir ekran gelecektir:

Wi-Fi Bul Nasıl Kapatılır?

Facebook’un konum bilginizi kullanmasını istemiyorsanız bu hizmeti devre dışı da bırakabilirsiniz. Bunun için yine uygulamaya giriş yaptıktan sonra menü kısmına girmeniz gerekiyor.

En alt kısımdan Hesap Ayarları’nı bulun.

Hesap Ayarları içerisinde Konum kısmını göreceksiniz. Oraya dokunun.

Karşınıza şöyle bir ekran çıkacak.

Burada ekranın ortasında Konum Geçmişi şeklinde bir ibare bulunur. Bunu Kapalı konuma geçirirseniz aşağıdaki uyarı çıkar.

Bu işlemlerden sonra tekrar bu servisleri kullanmak istediğinizde Facebook’un konum bilgisini kullanması için ona yeniden izin vermeniz gerekecektir.