Beat The Game, Steam’de Satışa Çıktı

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

“Karate Kamil” serisiyle tanıdığımız Cemre Özkurt’un, San Francisco’daki stüdyosu Worm Animation, macera oyunu Beat the Game’in Steam’de satışa çıktığını yeni bir fragmanla duyurdu.

“Beat The Game, hayattaki tutkularımı yansıtıyor” diyor Worm Animation’ın kurucusu Cemre Özkurt. “Karakter tasarımı, bilgisayar oyunları, bilim kurgu, Avrupa sanatı ve elbette elektronik müzik yapma tutkusu hayatımın en önemli parçaları. Bu parçaları Worm Animation ekibi ile birleştirdik ve müthiş bir şov yarattık. ”

Müziklerini underground techno ustası Marc Houle’un yaptığı oyun, macera ve müzik yapımını birleştiren ilk ve tek oyun olma özelliği ile dikkat çekiyor. İçindeki holografik ses mikseri ile 24 ayrı sesi birbirine geçirebildiğiniz oyun, otomatik senkron ve filtre efektleri ile müzik yapma keyfini, arcade bir mekanik ile sunuyor.

Absürd, soyut bir paralel evrenin içinde geçen oyun, fütüristik ve alternatif bir geleceği resimliyor. Oyundaki kahramanımız Mıstık, yolunu rastladığı objeleri bir araya getirerek oluşturduğu seslerle buluyor. Boynundaki kayıt cihazıyla hiç duyulmamış sesler arayan Mıstık, bazen bir taşı fırlatarak çıkardığı gürültüyü kaydediyor, bazen de yeni tanıştığı başka bir karakterden ses örnekleri alıyor. Oyun boyunca yapmanız gereken bu parçaları bulup benzersiz bir müzik oluşturmaya çalışmak.

Oyun sırasında uzaktaki sesleri duymanızı sağlayan “ses tarayıcısı” veya uzaktan kumandalı Roboball’daki birinci kişi kamerasıyla etrafta gizlenmiş objeleri çabuk bir şekilde bulabileceğiniz bazı yardımcı retro teknolojik araçları da kullanabileceksiniz. Bütün sesleri topladıktan sonra ise canlı bir şov yapmanız gerekiyor. Bu şovda 8 kanallı ses mikseriyle ses örneklerini doğru sıra ile çalarak şarkıları oluşturacaksınız.

“Beat the Game” henüz piyasaya çıkmadan birçok ödül aldı:

“En iyi Sanat” Ödülü – Intel Mix Media Exchange, San Francisco 2016
“En Iyi Ses” Ödül Adayı – Azplay Game Festival, Ispanya 2016
“En Iyi Yaratici Tasarim” Ödül Adayı – Azplay Game Festival, Ispanya 2016
“En Iyi Ses” Ödül Adayı – Indie Prize Game Festival, Berlin 2017
“En Iyi Ses” Ödül Adayı – BIG Festival, Brazilya 2017
“En Iyi Sanat” Ödül Adayı – BIG Festival, Brazilya 2017