Anasayfa Haber Assassin’s Creed Sandıkları Gerçek Parayla Satılmayacak

Assassin’s Creed Sandıkları Gerçek Parayla Satılmayacak

Assassin’s Creed Origins içindeki define sandıklarını oyun içi parayla satın alacaksınız.

Assassin’s Creed Origins için verilen çıkış tarihi yaklaşırken, oyuna göz atma fırsatı bulan bazı oyuncular ilginç bir detaydan bahsetmişti. Oyun piyasasında “loot box” olarak adlandırılan ve rastgele eşyalar barındıran sandıkların, oyundaki Heda adlı bir karakter tarafından satıldığı görülmüştü.

Bu tür hazine sandıkları pek çok oyunda gerçek para karşılığı satın alınabilir olduğundan ve oyuncular genellikle bundan memnun kalmadığından, bu keşif hoş tepkiler almadı. Ancak oyunun yönetmeni Ashraf Ismail tarafından yapılan bir açıklama oyuncuları rahatlatacaktır.

Ismail oyunda “Heka Chest” olarak anılan sandıkların gerçek parayla değil, oyun içi parayla alınacağını açıkladı. Yapım ekibi bu sandıkları az bulunan eşyalar çıkacak şekilde hazırlamışlar. Bu sayede oyunculara farklı bir seçenek verilmek istenmiş.

Oyunda bu sandıkları satan Heda aynı zamanda diğer az bulunan malzemeleri de envanterinde bulunacak. Bu şekilde yan görevlerle fazla uğraşmak istemeyen oyuncular zamandan tasarruf edecek. Tüm bu malzemeler ve sandıklar ise sadece oyun içinde kazanılan parayla alınacak. Ancak tabii ki oyun içinde gerçek para harcamak isteyenler için de farklı seçeneklerin bulunacağı da bir sır değil.