Anasayfa Makale Güçlü Bilgisayar Gerektirmeyen 4 Güzel Oyun

Güçlü Bilgisayar Gerektirmeyen 4 Güzel Oyun

Çok da güçlü olmayan bir bilgisayarda çalışabilecek kadar hafif, ama eğlenceli oyunları sizin için derledik.

Teknolojinin hızla gelişmesi, bilgisayar oyunlarının da daha iyi grafiklere sahip olmasını sağladı. Fakat bunun için de güçlü bir bilgisayar gerekiyor, bu da masraf demek.

Oyun oynamak isteyen fakat güçlü donanımlara bütçe ayıramayan ya da kendi dizüstü bilgisayarında güzel oyunlar arayanlar için bu kısa listeyi oluşturduk.

1. Undertale

Tobyfox tarafından geliştirilen ve Humble Store‘dan alabileceğiniz bu oyun, 2015’te RPG alanında oldukça başarı yakalamıştı. Öyle ki, bu oyunu hesap makinesiyle bile açmak mümkün! Renkli, göz alıcı ve alışkanlık yapacak bir oyun Undertale. Bir iskeletle sevgili olma, köpek sahiplenme ya da öldürme, fareler ve peynirler hakkında oldukça fazla düşünme gibi ilginç bir teması var.

2. Darkest Dungeon

Red Hook Studios tarafından geliştirilen ve Humble Store‘dan indirebileceğiniz Darkest Dungeon ise güzel ve yoğun bir strateji oyunu. Oyundaki stres oranı da çok yüksek.

Karakterleriniz karanlıktaki felaketlerle karşılaştıkça stres seviyeleri yükseliyor. Yükselen seviyeler sonucunda kişilikleri değişiyor ve zamanla delirmeye başlıyorlar. Uyaralım, bu oyun inanılmaz zor! Cthulhu sevenler deneyip delirebilirler.

3. Portal 2

Detaylı grafiklere ihtiyaç duymadan oldukça zevk alacağınız bir yapboz oyunu. Karakteriniz, robotlar tarafından belli testlere tabi tutuluyor.

Her bölüm, bulunduğunuz yerden çıkmak ya da belli bir şeyleri harekete geçirmek oldukça zor hale geliyor. Üstelik co-op da oynanabiliyor. Yani Steam üzerinden arkadaşınızla aynı anda oynayabilir ve bölümü daha hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Valve tarafından geliştirilen oyunu Steam sayfasından edinebilirsiniz.

4. Thimbleweed Park

Maniac Mansion ve Monkey Island oyunlarının yaratıcısı Ron Gilbert önderliğinde geliştirilen oyun, yine bir yap boz oyunu. Fakat ucu açık ve sıkıştığınızda farklı bir yoldan gitmenizi sağlayacak alternatifler üretilebiliyor.

Terrible Toybox tarafından geliştirilen Thimbleweed Park’ı Humble Store‘dan alabilirsiniz.