Battlefront 2 Gerçek Para Kullanacak

In Haber, Oyun by Berker GüngörLeave a Comment

Electronic Arts’ın Battlefront 2 içinde gerçek parayla alışveriş imkanı tanıyacağı kesinleşti.

Battlefront 2 testine katılanlar, oyunda “crystals” diye bir kaynağın olduğunu da fark etmiştir. Bunun tam olarak ne anlama geldiği çok da belli değildi. Ancak Amazon kaynaklı bir sızıntı bunu ortaya çıkarmış gibi görünüyor.

Crystals, Battlefront 2 içindeki ana para birimi olacak gibi görünüyor. Daha da önemlisi, Electronic Arts isteyenlere bunu gerçek parayla satacak. Amazon sızıntısına göre 5 dolara 500 crystals almak mümkün iken, daha fazlasını isteyenler 12.000 crystals için 100 dolara kadar çıkan fiyatlar ödeyecek.

Bu kaynağın oyun içinde hemen her türden alışverişte kullanılacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Ancak henüz belli olmayan unsur, gerçek para harcamak istemeyenlerin oyunda ne kadar dezavantajlı duruma düşecekleri.

Eğer EA bunu oyundaki her adımda oyuncuların karşısına çıkarır ve para vermeyenleri ilerleyemez hale getirirse, Battlefront 2 kısa sürede ciddi oyuncu da kaybedebilir. Ne var ki EA’nın bu tür bir ekonomik model geliştirmesi de kaçınılmaz görünüyordu. Ücretsiz ek görev paketleri ve geniş kapsamlı bir ana senaryonun bedelinin bir şekilde oyuncuların karşısına çıkması kaçınılmazdı.