Anasayfa Haber Civilization 6 İçin 2 Yeni Uygarlık Geliyor

Civilization 6 İçin 2 Yeni Uygarlık Geliyor

Civilization 6 oyuncuları yeni DLC ile 2 Asya uygarlığına kavuşacaklar.

Civilization serilerinin sıkı takipçileri, Civ 6 için yakında yeni bir ek paket geleceğini duymaktan memnun olacaktır. Bu yeni ek paketle birlikte oyuna iki yeni uygarlık eklenecek.

Firaxis tasarımcıları bu yeni paketle birlikte dikkatlerini Asya-Pasifik uygarlıklarına çevirmişler. Oyuna eklenecek iki uygarlıktan biri 14. yüzyılda bugün Endonezya’nın bulunduğu bölgede hüküm süren Majapahit İmparatorluğu olacak. İmparatorluğu ayağa kaldıran isim olarak tarihe geçen kraliçe Dyah Gitarja ise oyundaki lider olarak karşımıza çıkacak.

Oyuna eklenecek ikinci uygarlık ise bugün Kamboçya olarak bilinen bölge ve çevresinde hüküm sürmüş olan Khmer İmparatorluğu olacak. 12. yüzyılda yaşamış olan Jayavarman VII ise Khmer uygarlığının oyundaki temsilcisi olarak karşımıza çıkacak.

Her iki uygarlık ta kendi özel birimleri ve kültürel güçlerini oyuna katacaklar. Endonezya deniz birimlerinde öne çıkarken, Khmer uygarlığında özel fil birimleri göreceğiz. Bu uygarlıkları içeren Fall 2017 Update paketinin aynı zamanda oyundaki din sistemine de önemli değişiklikler getirmesi bekleniyor.