Kingston Technology 30. Yılını Kutluyor

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Ekim 1987’de kurulan Kingston Technology, kuruluşunun 30. yılını kutluyor.

Kingston 17 Ekim 1987’de, CEO John Tu ve COO David Sun tarafından kuruldu. İki ortak şirkete önderlik etmeye ve günlük işlere aktif bir şekilde dahil olmaya devam ediyor. Şirket, yarı iletken işinde olmayan üreticiler arasında en büyük DRAM modülü sağlayıcısı ve Flash bellek ürünü üreticisi konumunda bulunuyor.

1987’de faaliyetlerine başladığında sadece tek bir ürün üreten Kingston, DRAM ve Flash ürünleri için yonga plakalarının işlenmesinden son ürüne kadar üretim döngüsünü mümkün olduğunca kontrolünde tutarak, istikrarlı ve stratejik bir şekilde gelişti. Bunu da, büyüyerek, stratejik yatırımlara, ortaklıklara imza atarak ve sektörün ihtiyaçlarına mümkün olduğunca hızlı uyum sağlayarak başardı.

SSD’leri istemci bilgisayarlar ve veri merkezleri için sabit sürücülerin geleceği olarak gören şirket, 2009 yılında SSD ürünleri sunmaya başladı ve Kingston geçtiğimiz yıl analist şirketi Forward Insights tarafından kanaldaki en büyük ikinci SSD sağlayıcısı olarak gösterildi. Şirket, akıllı telefonlara, tabletlere, nesnelerin interneti (IoT) cihazlarına ve giyilebilir teknolojilere olan talebin büyüyüşünü de gözden kaçırmadı. 2010 yılında, daha hafif ve ince, gündelik tüketici cihazları için gömülü bellek ürünleri (tek çipli depolama ve kontrol birimi çözümleri) üreten Kingston Solutions, Inc. (KIS) şirketini kurdu. KSI bugün ikinci sınıf akıllı telefon üreticileri için gömülü çözümler üretiyor.

Şirketin ürün portföyü son yıllarda oyunculara hitap eden HyperX markası aracılığıyla genişleyerek, kulaklıklar, klavyeler, mouse’lar ve mouse pad’ler gibi ürünler de içermeye başladı ve bu yenilikçi ürünler de profesyonel oyuncular ve sporcular arasında hızlıca beğeni kazanarak kabul gördü. HyperX’in 1 milyonuncu oyuncu kulaklığını sevketmesi sadece 2 yıl aldı. Bugün tüm markaları ve ürün kategorileri aracılığıyla 2000’den fazla yüksek kaliteli teknoloji çözümü sunan ve 120’nin üzerinde ülkeye satış yapan Kingston, dünya çapında kabul gören bir marka olarak tanınıyor.

“David (Sun) ve ben 30 yıl önce bu küçük şirketi kurarken neredeyse beş parasızdık ve büyük PC üreticileri dışında bizim yaptığımız işi yapan pek kimse yoktu” diyen Kingston kurucu ortağı ve CEO’u John Tu, sözlerine şöyle devam etti: “İşin sonu nereye varacak bilmiyorduk ama bir hayli bol şans ve daha önceleri çalıştığımız, bizi seven ve yardımcı olan insanlar sayesinde yavaş yavaş büyüyüp başarılı bir şirket kurduk. Ofise geldiğim her gün mutlu oluyor ve kendimi şanslı hissediyorum.”

Kingston COO’su ve kurucu ortağı David Sun ise, “Şirket olarak bahtı açık olmamızın sebebi çalışanlarımızın alın teri ve birbirimize duyduğumuz saygıdır. John (Tu) ve ben bu şirketi kurduğumuzda, burada çalışan herkesin kendisini bir ailenin parçası gibi hissetmesini istedik. Otuz yıldır felsefemiz şu oldu: ‘Çalışanlarımıza ve bayilerimize iyi bakarsak, onlar da müşterilerimize iyi bakacaktır’. Bu hiç değişmedi ve Kingston’un her başarısının arkasında bir aile olmak oldu.”