Samsung, Eski Telefonlarla Bitcoin Üretti

In Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Samsung, eski cihazların yeniden kullanımı konusundaki yeni fikirlerini sergiledi.

Samsung tarafından Amerika’nın San Francisco kentinde düzenlenen geliştiriciler konferansında, eski elektronik cihazların yeniden kullanımıyla ilgili sıra dışı fikirlere de yer verildi. Samsung’un bu konularda çalışan C-Lab bölümü tarafından geliştirilen fikirler arasında hayli ilginç olanlar da vardı.

Samsung C-Lab, modeli eskimiş ancak halen çalışır durumdaki elektronik cihazların söküme gönderilmek yerine, farklı alanlarda kullanımına yönelik fikirler geliştiriyor. Sergilenen yeni fikirler arasında eski bir Galaxy tabletin Ubuntu kullanan bir dizüstü bilgisayara dönüştürülmesi ve yüz tanıma yazılımı kullanan eski bir telefonun kapı güvenlik aygıtı olarak kullanılması da var.

Hayli ilgi çeken bir diğer kullanım alanı ise Bitcoin madenciliğini temel alıyor. 40 adet galaxy S5 telefonu birleştiren Samsung, bu düzenekle hayli güçlü bir Bitcoin kazma sistemi ortaya çıkarmış. Samsung bu düzeneğin detaylarını açıklamadı. Ancak yapılan sunumda 8 adet eski Galaxy S5 telefondan oluşan bir düzeneğin, ortalama bir PC’den daha verimli maden kazabildiği ifade edildi.