Anasayfa Haber Diablo 2 ve WarCraft 3 Remastered Hazır Değil

Diablo 2 ve WarCraft 3 Remastered Hazır Değil

Blizzard’ın klasik oyunlar yapımcısı Peter Stillwell Diablo 2 ve WarCraft 3’ün Remastered sürümleri hakkında ilgili bilgi verdi.

Blizzcon 2017’de pek çok ek paket ve yenilik tanıtılmış olsa da Blizzard’ın klasik oyunlarıyla ilgili herhangi bir bilgi yoktu. Geçtiğimiz aylarda orijinal Starcraft’ın Remastered sürümünü hazırlayarak standart sürümünü ücretsiz hale getiren şirketin benzer hamleleri WarCraft 3 ve Diablo 2 klasiklerine de yapması uzun süredir bekleniyor.

Klasik oyunlardan sorumlu Peter Stillwell gerçekleştirdiği bir röportajda Starcraft’ı Remastered yapmak için yaklaşık 1 sene uğraştıklarını ve haliyle diğer oyunların (Diablo 2 ve WarCraft 3) bu aşamaya henüz gelmediğini belirtti. Röportajında oyunların forumlarını kullanan oyunculara da biraz sitem eden Stillwell, kullanıcıların oyunları bir süre daha orijinal haliyle oynamaya devam etmesini istedi.

WarCraft 3 ve Diablo 2’nin Remastered sürümlerinin yayınlanmasıyla beraber, her iki oyuna da çok sayıda kişinin dönmesi bekleniyor. Zira Diablo 2’nin de, WarCraft 3’ün de yerini tutan herhangi bir oyun çıkmadı hala.