StarCraft 2: Wings Of Liberty Artık Ücretsiz

In Haber, Oyun by Ruşen Göbel1 Comment

Blizzard’ın sevilen RTS oyunu daha önce duyurulduğu üzere bugünden itibaren bedava.

3 Kasım’da Blizzcon etkinliğini gerçekleştiren Blizzard, bu etkinlik esnasında pek çok duyurunun arasında StarCraft 2: Wings of Liberty’nin ücretsiz hale geleceği belirtilmişti. Duyurulan tarih olan 14 Kasım’ın gelmesiyle beraber StarCraft 2: Wings of Liberty, Battle.net kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuldu.

Blizzard yaptığı açıklamada pek çok oyun firması için “Free-to-Play” farklı anlama gelebildiğini fakat kendilerinin gerçek anlamda ücretsiz hale getirdiklerini belirtti. Orijinal Wings of Liberty görev serisinin yanı sıra dereceli multiplayer’a da erişebilecek olan kullanıcılar, Co-op komutanlarının tamamını 5. seviyeye kadar oynayabilecekler.

Oyuncular istedikleri takdirde Hearth of the Swarm, Legacy of the Void ve Nova Covert Ops görevlerinin her birine 15’er dolar vererek aktifleştirebilecekler. Tümünü toplu halde satın almaya kalktığımızda ise 5 dolarlık indirim kazanarak 40 dolara tüm StarCraft 2 serisini tamamlayabiliyoruz.

Hali hazırda Wings of Liberty sahibi olan oyunculara Hearth of the Swarm hediye edilirken, tüm ana görevlere (Wings of Liberty, Hearth of the Swarm ve Legacy of the Void) sahip olan kullanıcılara özel bir Ghost kostümünün yanı sıra 3 yeni profil resmi hediye edilecek.

StarCraft 2: Wings of Liberty’yi oynamak için hesap oluşturarak Battle.net’i kurmanız gerekiyor. Sonrasında soldaki oyunlardan StarCraft 2’yi seçerek indirmeyi başlatabilirsiniz. StarCraft 1’in de ücretsiz olduğunu hatırlatalım, tüm seriyi baştan sona oynamak isteyebilirsiniz.

Battle.net hesabı oluşturmak için tıklayın

Battle.net uygulamasını indirme sayfasına gitmek için tıklayın